Fotopasca ako dôkaz

Je možné použiť zábery z fotopasce ako dôkaz? Na úvod by som rád upozornil, že nie som právnik a nasledujúce riadky sú informácie, ktoré som nazhromaždil za niekoľko rokov práce s fotopascmi.

Obstojí teda fotopasca ako dôkaz pred súdom? Vo všeobecnosti sa dá skonštatovať, že áno

Záleží však od polície a súdu, či bude tieto dôkazy akceptovať, každá situácia je jedinečná a posudzuje sa jednotlivo, pre 100% istotu, že môžete vo vašej špecifickej situácií použiť fotopascu sa poraďte s advokátom.

Ak moniturujete svoj majetok, nevzťahuje sa na tento prípad ochrana osobných údajov a preto nepotrebujete na monitorovanie žiadne povolenia.

Problematické by mohlo byť monitorovanie napríklad zamestnancov v zamestnaní, toto je potrebné dodatočne ošetriť a veľmi odporúčam postupovať za pomoci vášho právnika.

A čo mestá, obce, mestská polícia? Samosprávam odporúčame umiestniť informačnú tabuľku na monitorované miesto s informáciou, že miesto sníma fotopasca, takúto tabuľku si môžete kúpiť napríklad v našom eshope: www.efotopasce.sk/p/1560/informacna-tabulka-o-monitorovani-fotopascou-20x20cm

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie