Najväčšia povodeň v histórií

Existovalo niekoľko veľkých povodní počas histórie, ale ťažko sa dá určiť, ktorá bola najväčšia, pretože údaje o týchto udalostiach sú často nedostatočné alebo neúplné. Tu sú však niektoré z najvýznamnejších povodní, ktoré sa udiali v priebehu histórie:

  • Povodeň v Číne v roku 1931: Táto povodeň zasiahol široké oblasti južnej a strednej Číny, kde zomrelo až 4 milióny ľudí. Povodeň bola spôsobená silnými dažďami a prívalovými dážďami, ktoré zasiahli rieky Jang-c’-ťiang a Chuaj-che.

  • Povodeň v Nemecku v roku 2002: Táto povodeň bola spôsobená silnými dažďami, ktoré zasiahli stredné a východné oblasti Nemecka, pričom zahynulo viac ako 100 ľudí a škody dosiahli výšku 11,6 miliárd eur.

  • Povodeň v Indii v roku 1971: Táto povodeň zasiahla oblasti východného Bengálska a Bangladéša, pričom zomrelo až 1 milión ľudí.

  • Povodeň v Európe v roku 2005: Táto povodeň zasiahla mnoho krajín, ako sú Rakúsko, Česká republika, Nemecko, Maďarsko a Slovensko. Povodeň bola spôsobená silnými dažďami, ktoré zasiahli východnú Európu a zaplavili mnoho oblastí, pričom zomrelo 25 ľudí a škody dosiahli výšku 3,5 miliárd eur.

Toto sú len niektoré z príkladov veľkých povodní, ktoré sa udiali v priebehu histórie. Každá z nich mala zničujúce dôsledky pre tisíce ľudí a obrovské škody pre miestne spoločnosti a infraštruktúru.