Sliezsky dom

Sliezsky dom je turistický chodník v Tatranskej Novej Vsi v Slovenskom raji. Je to najvyššie položený turistický chodník v Tatrách a jeho vrchol sa nachádza na výške 2 019 metrov nad morom.

Turistický chodník vedie z doliny Hladkej dolinky cez kopec Sliezsky dom až po vrchol Sliezskeho domu vrch. Trasa je celkom náročná a je vhodná pre skúsených turistov, pretože má strmé stúpanie a miestami chýbajúce zábradlia.

Sliezsky dom vrch je vyhľadávaným cieľom pre turistov, pretože ponúka nádherné výhľady na Tatry a okolité kopce. Na vrchole je umiestnená turistická chatka, kde sa môžu turisti občerstviť a oddýchnuť si po náročnom výstupe.

Turistický chodník je v zime nebezpečný, pretože je pokrytý snehom a ľadom, a preto je potrebné mať so sebou zimnú výbavu a vedieť sa správne pohybovať na snehu. Je tiež dôležité mať na pamäti, že v Tatrách sa počasie môže rýchlo zmeniť, a preto je potrebné byť pripravený na zmenu počasia a mať so sebou dostatok teplého oblečenia.

Turistický chodník Sliezsky dom vrch je jedným z mnohých krásnych miest v Tatrách, ktoré stoja za návštevu. Pre tých, ktorí sa chcú vybrať na tento výlet, je dôležité mať na pamäti, že je potrebné byť dobre pripravený a mať dostatok fyzickej kondície na náročnú trasu.