Tovar - porovnávače cien tovaru

Slovenské porovnávače tovaru

Porovnávače tovaru slúžia pre zákazníkov na prehľadné porovnanie cien produktov z mnoho eshopov na jednom mieste, rovnako dôležité ako porovnanie cien sú aj recenzie jednotlivých eshopov, tieto recenzie pochádzajú z minulých nákupov iných zákazníkov, preto sú tieto recenzie veľmi dôveryhodné.

Z pohľadu eshopov sú porovnávače často významným marketingovým nástrojom, ktorý máva zvyčajne dobrú návratnosť investície. Porovnávače fungujú hlavne na tzv. PPC modely.

Postupne sa veľké porovnávače v zahraniči ale aj u nás (heureka) snažia pretransformovať do role takzvaného "marketplace" kedy porovnávač neodkazuje na web partnera ale celý nákup prebieha na webe porovnávača.

Heureka.sk

Heureka ja najväčší porovnávač na Slovensku, dominantný je aj v Českej republike, z ktorej pôvodne pochádza, dnes heureku rovnako ako eshopy Mall a celú Mall groub vlastní poľský gigant Allegro

Najnakup.sk

Najnakup je čisto slovenský porovnávač, je dlhodobo dvojka na slovenskom trhu avšak s výrazným odstupom za prvou heurekou

Pricemania.sk

Pricemania je rovnako ako najnákup slovenský porovnávač cien tovaru, Pricemania sa však venuje aj iným podporným činnostiam pre prevádzkovateľov eshopov, okrem iného Pricemania produkuje edukatívny obsah z oblasti ecommerce.

 

Top kategórie na Roy.sk

Fotopasce

Ďalekohľady

Sprej na medvede

Kaser

Nože

Repelent

Led baterky

Čelovky

Poľovnícke potreby

Batohy