Vysoké Tatry

Vysoké Tatry sú jednou z najkrajších a najnavštevovanejších turistických destinácií na Slovensku. Týčia sa v nich najvyššie vrchy Slovenska - Gerlachovský štít s výškou 2 655 metrov nad morom a Lomnický štít s výškou 2 634 metrov nad morom. Tieto hory sú rozdelené na dve časti, Vysoké Tatry na slovenskej strane a Tatry na poľskej strane. Obidve časti sú chránené ako Národný park.

Pre turistov sú Vysoké Tatry skutočným rajom. Môžu sa tu vydať na rôzne túry od jednoduchých prechádzok po náročné výstupy na vrcholy. Pre lyžiarov sú tu tiež k dispozícii lanovky a vleky. Kto má radi prírodu, ten si tu určite nájde svoje. Vysoké Tatry sú bohaté na rôzne druhy flóry a fauny, vrátane Kamzíka vrchovského a Tatranského vlka.

Vysoké Tatry sú obľúbenou destináciou pre turistov z celého sveta a zároveň sú dôležitou súčasťou slovenskej kultúry a tradície. Navštíviť tieto nádherné hory by malo byť na zozname každého, kto má radi prírodu a dobrodružstvo. A ak ste ešte nikdy v Tatrách neboli, tak neváhajte a vyrazte tam čo najskôr!