Chiruca

10 položiek

Chiruca

História tejto značky, ktorá získala aj prezývku legendárna, siaha až do prvej svetovej vojny. Konkrétnejšie od zostrelenia francúzskeho lietadla v katalánskych Pyrenejach. Lietadlo padlo v dedinke Tortallá, blízko Girony, kde býval jeden textilný inžinier, ktorý študoval v Nemecku. Ten využil trup lietadla a urobil formu podrážky, aby mohol pomáhať Francúzom, ktorí utekali pred vojnou cez Pyreneje do Španielska. Títo utečenci používali topánky, ktoré neboli známe v Španielsku, a ktorých rezistencia, podľa názoru tohto inžiniera bola veľmi nízka. Preto ako každý dobrý podnikateľ založil spoločnosť na výrobu obuvi, ktorá bola veľmi užitočná.

Táto nová obuv s vysokou rezistenciou dostala meno Chiruca po inžinierovej manželke.

Avšak, veci sa zmenili počas druhej republiky, keď bola spoločnosť vyvlastnená. Potom za éry Franca sa spoločnosť navrátila pôvodnému majiteľovi, ktorý sa ihneď spojil s baskickým podnikateľom a spoločnosť sa stáva prvou národnou továrňou obuvi. Kvalitu a komfort týchto topánok demonštruje aj fakt, že v tých časoch ju nosil Franco, študenti, pracujúci, ale aj polícia, ktorá v nich drsne potláčala demonštrácie.

Avšak v sedemdesiatich rokoch vstúpili na trh tzv. biele topánky. To znamená Adidas, Puma... a Chiruca, značka ktorá bola pred touto érou jednotkou na trhu, sa prepadla do temného obdobia. V polovici osemdesiatich rokov táto najznámejšia značka v Španielsku sa vytratila z trhu.

Ale v roku 1987 sa stal zázrak. Spoločnosť Fal so sídlom v Arnede (La Rioja) sa skontaktoval s majiteľmi patentu Chiruca a získala licenciu na používanie značky. Firma znovu obnovila názov Chiruca a vyniesla ho medzi elitu najkvalitnejšej obuvi.

Toto veľkolepé vzkriesenie spoločnosti nie je výsledkom náhody. Spoločnosť Fal, ktorá bola založená v roku 1965 už vtedy preukázala svoju obchodnú intuíciu, keď v sedemdesiatich rokoch drasticky zmenila svoj výrobný program a prešla od pracovných a detských športových topánok k technológii vstrekovanej obuvi určenej aj pre náročnejších zákazníkov. Manuel Abad manažér spoločnosti Fal, zdôraznil, že „získanie značky bolo veľmi výhodnou investíciou a splnila jeho najvyššie očakávania."

  Výrobca:

  Veľkosť:

  Prehľadať výsledky filtra fulltextom

  Zobraziť:

  roy.sk

  Prihlásenie