Marttiini

9 položiek

Marttiini

V roku 1928 Johan Henrik, známy ako Janne Marttini založil v meste Rovaniemi spoločnosť na výrobu nožov J.Marttiini Knive Factory Ltd. Tieto nože predával v celom svojom regióne, ale ja za jeho hranicami a dopyt po jeho nožoch neustále narastal, a spolu sním rástol aj počet zamestnancov.

Janne Marttiini bol priekopníkom, lebo export tovaru v tej dobe bol niečím neobyčajným. Ale pretože Janne bol obchodníkom bez predsudkov a priekopníkom, ktorý v roku 1952 prvý krát vycestoval do Spojených štátov, kde zaznamenal vysoký dopyt po jeho nožoch. V 60.rokoch 20.storočia dopyt po filetovacích nožoch na americkom trhu spôsobil masívny export týchto nožov do USA. Dokonca spoločnosti Marttiini bola v roku 1967 udelená cena fínskeho prezidenta za „mimoriadne významné exportné úspechy".

V roku 1975 nastúpil do spoločnosti aj mladší syn Lauri a pracoval vo vedení firmy po dobu 30 rokov. V roku 2005 rodina Marttiini predala celý základný kapitál svojho rodinného podniku spoločnosti Rapala VMC Corporation.

V sortimente nožov Marttiini nechýbajú nože určené pre lov, rybárčenie, kempovanie, zberateľov, domácnosti a aj pre priemyselné použitie. Ich výrobky skrývajú v sebe kombináciu remeselnej zručnosti a praktických potrieb ľudí s vysokou kvalitou prevedenia.

    Výrobca:

    Prehľadať výsledky filtra fulltextom

    Zobraziť:

    roy.sk

    Prihlásenie