Minox

7 položiek

Minox

Spoločnosť Minox je známa predovšetkým výrobou fotoaparátov. Fotoaparát, ktorý má ambíciu oslovovať fotografov po mnohé roky a stať tzv. klasikov, musí mať predovšetkým dômyselný dizajn. Prvý produkt, ktorý niesol názov Minox bol presne o geniálnom dizajne. Legendárny nemecko-lotyšský dizajnér Walter Zapp vyrobil v roku 1936 revolučný fotoaparát, ktorý bol menší ako cigara a vážil menej ako cigaretový zapalovač, ale pritom mal vynikajúci objektív. Tento model niesol názov Minox ECX a Minox CLX.

Fotoaparát sa vyrábal od roku 1937 do roku 1943 v lotyšskej továrni Valsts Elektrotehniska Fabrika. Po druhej svetovej vojne bol fotoaparát zdokonalený a výroba bola v roku 1948 obnovená a presunutá do Nemecka. V tých rokoch fotoaparát predstavoval luxusný tovar a získal meno špionážnej kamery.

Od roku 1936 do roku 1974 bola história firmy Minox úzko spätá len s výrobou tohto špionážneho fotoaparátu. Po roku 1974 spoločnosť rozšírila produkty o nové modely fotoaparátov ako Minox 35mm, Minox GT-E a GT-S a ďalšie. Klasické fotoaparáty s viac než len skvelým dizajnom ponúkali dostatok možností pre fantáziu akéhokoľvek fotografa.

V roku 1996 spoločnosť Minox získala firma Leica. Ale v roku 2001 ju bývalí managment spätne odkúpil. Spoločnosť systematicky zvyšovala svoju pružnosť a vyvíjala vlastné produkty. Nový Minox GmbH sa úplne osamostatnil od spoločnosti Leica až v roku 2005.

A hoci je Minox ešte stále preslávený ako výrobca geniálneho špionážneho fotoaparátu, teraz sa firma zameriava na výrobu športovej optiky a miniaturizovaných digitálnych fotoaparátov. Inovatívny vývoj športovej optiky Minox získal aj niekoľko národných i medzinárodných ocenení za dizajn, neustále rastie a zakladá tradíciu bohatej firmy, ktorá produkuje inovatívne a kvalitné produkty.

    Výrobca:

    Prehľadať výsledky filtra fulltextom

    Zobraziť:

    roy.sk

    Prihlásenie