Fiskars 1063328 Solid Multifunkčné nožnice SP320

Kód: 15023
1 hodnotenie
Značka: Fiskars
17,99 € 14,99 € bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
9.6.2023

Detailné informácie

Podrobný popis

Viacúčelové záhradné nožnice, ktoré ľahko strihajú vrecia s pôdou alebo hnojivom, strihajú drôty alebo šnúry, strihajú sieťoviny, netkané textílie, jutové textílie a iné materiály.

  • materiál: oceľ / plast
  • farba: čierna / oranžová / kov
  • hmotnosť: 0,11 kg
  • rozmery: 20,6 x 4,9 x 2 cm
  • rozmery balenia: 29,5 x 9 x 2 cm

Dodatočné parametre

Kategória: Nožnice
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Spoločnosť Fiskars patrí medzi najstaršie spoločnosti v západnej Európe, ktorej história začala v roku 1649 vo fínskom meste Uto, kde Peter Thorwoste získal oprávnenie postaviť železiarne. V tom čase bolo Fínsko pod nadvládou Švédska, ktoré bolo v sedemnástom storočí najväčším producentom železa v Európe. Spočiatku železiarne Fiskars produkovali klince, závity, nože, rôzne kovové časti pracovných nástrojov ako motyky, sekery, železné kolesá a ďalšie predmety.

Po zmene majiteľa v roku 1783 sa záujem firmy o spracovanie železnej rudy zmenil na spracovanie medenej rudy, ktorá sa ťažila v neďalekej bani. Po vyčerpaní banských zásob  v roku 1803 sa taviaca pec uzavrela až do roku 1822, kedy železiarne Fiskars kúpil Johan Jacob Julin, ktorý prinavrátil produkciu železa do tohto regiónu. V tomto období sa železiarne aktívne rozvíjali a výrobný sortiment rozšíril aj o jedálenský servis a nožnice. Neskôr v dedine založil aj prvú strojársku dielňu vo Fínsku, kde bol vyrobený aj prvý fínsky parný stroj. Pod Julinovým vedením sa však nerozvíjala len spoločnosť Fiskars, ktorá sa v tomto období preslávila hlavne svojím náradím na farmárčenie a pre domácnosť, ale rozvíjala sa aj dedina, v ktorej došlo k sociálnym reformám ako založeniu školy a nemocnice. Po Julinovej smrti sa železiarne menia na akciový podnik a dochádza aj k ich ďalšiemu rozvoju.

Rozširuje sa výroba a aj sortiment výrobkov. Spoločnosť zakladá prvú fínsku továreň na výrobu pružín. Samozrejme, že aj spoločnosť Fiskars zasiahla veľká hospodárska kríza a recesia, ktorá spomalila i expanziu železiarní. Až po druhej svetovej vojne sa podarilo spoločnosti realizovať plány na reštrukturalizáciu firmy a výroba sa zmenila na sériovú.

Jedným z najznámejším výrobkov spoločnosti Fiskars sú aj dodnes obľúbené nožnice s plastovými rukoväťami oranžovej alebo čiernej farby, ktorých výroba začala v roku 1967. Nožnice s oranžovými rukoväťami si získali mimoriadnu popularitu, hlavne pre ich silné čepele a dizajn. V roku 2003 bola oranžová farba Fiskars Orange oficiálne registrovaná ako ochranná známka vo Fínsku a v roku 2007 v USA, kde spoločnosť expandovala a založila továreň na nožnice už v roku 1977.

Táto expanzia do najsilnejšej ekonomiky sveta položila základy pre medzinárodný obchod, vyšší dopyt a cenné obchodné a profesijné skúsenosti.

V súčasnosti spoločnosť Fiskars slúži zákazníkom po celom svete a so svojím portfóliom svetovo známych a uznávaných značiek ako Leborgne, Royal Kodaň, Gerber, Littala, Waterford a Wedgwood uspokojuje požiadavky širokej verejnosti. Okrem tradičných náradí pre záhradkárov, kuchynský a jedálenský sortiment, luxusných darčekových a interiérových doplnkov pre bývanie, sa v akvizícii spoločnosti Fiskars ocitá aj spoločnosť Gerber, ktorá vyrába aj multifunkčné kliešte navrhnuté pre amerických námorníkov.

Spoločnosť Gerber, ktorá sídli v Portlande je lídrom v oblasti nožov a multifunkčných nástrojov, ktorá ponúka širokú škálu inovatívnych a spoľahlivých nástrojov, ktoré sa neustále vyvíjajú na základe požiadaviek konečných užívateľov. Tieto výrobky sú nositeľmi vysoko kvalitných materiálov a inovatívneho dizajnu určeného pre poľovníkov, vojakov ako aj bežných užívateľov.

Stáročná tradícia kvalitného remeselného spracovania, ktorá stála pri založení firmy Fiskars sprevádza túto spoločnosť až dodnes. Spolu s jej širokým portfóliom výrobcov sa snaží slúžiť zákazníkom po celom svete, staviac na idei ponúkať širokú škálu výrobkov s pozitívnym a trvalým vplyvom na kvalitu ich života.