Nakupovať podľa

Nože - Fox Knives

Nože sú nástroje, ktoré sa vyrábajú z ostrého kovu a slúžia na rezanie alebo krájenie rôznych materiálov. Nože sa používajú v mnohých rôznych odvetviach, ako sú napríklad kuchyňa, záhradkárstvo, lesníctvo, lov a armáda.

Existuje veľké množstvo rôznych druhov nožov, ktoré sa líšia tvarom, veľkosťou, účelom a materiálom, z ktorého sú vyrobené. Napríklad kuchynské nože sú vyrobené z kvalitného nehrdzavejúceho ocele a sú navrhnuté na krájanie, rezanie a sekanie potravín. Lovecké nože sú väčšinou vyrobené z tvrdého kovu a slúžia na sekanie a rezanie mäsa a iných materiálov počas lovu.

Nože sú dôležitým nástrojom pre mnoho ľudí v rôznych oblastiach a ich používanie môže byť užitočné aj v bežnom živote. Avšak je dôležité, aby sa nože používali opatrne a v súlade so zákonom a pravidlami bezpečnosti, aby sa predišlo nehode alebo zraneniu.

Nože

Nôž (mn.číslo nože) je pracovný nástroj s ostrím alebo čepeľou a rukoväťou. Niektoré druhy nožov sú používané v kuchyni ako nože na krájanie, bielenie a  čistenie, vrátane nožov používaných pri stolovaní ako napr. noža na maslo a na steaky. Existuje mnoho druhov nožov, ktoré sa používajú špeciálne pre určitý druh činnosti ako pracovné nástroje, napr. vojenské, turistické, lovecké. Poznáme tiež aj tradičné nože, ktré sa používajú v určitej oblasti alebo kultúre alebo náboženský nástroje (kirpan). Niektoré druhy nožov slúžia aj ako zbrane ( dýky alebo vystreľovacie nože) alebo na šport (vrhacie nože). Tiež sa používajú v poľnohospodárstve, napr. na zber obilia (kosák, kosa a dokonca aj kombajn patrí do skupiny nožov).

Prvé nože sa začali používať pred viac ako dva a pol milióna rokov, čoho dôkazom je nástroj Oldowan. Pôvodne sa vyrábal z kameňa, kosti, pazúrika a obsidiánu (vulkanického skla), neskôr od doby železnej sa čepeľ začala robiť zo železa, bronzu, medi, ocele, keramiky a titánu. Niektoré kultúry majú svojskú verziu noža. Vzhľadom k tomu, že nôž bol prvým nástrojom ľudstva mu niektoré kultúry prikladajú duchovný a náboženský význam.

Väčšina súčasných nožov sa vyrábajú buď s pevnou alebo skladacou čepeľou, s rôznym tvarom  a štýlom čepelí, podľa pôvodu ich konštruktérov a krajiny. Slovo „knive“ -  nôž je pravdepodobne odvodené zo starého nórskeho slova „knifr“ – čepeľ.

Časti noža

Moderné nože sa skladajú z týchto častí:

  1. Čepeľ
  2. Rukoväť
  3. Hrot – ostrý koniec noža, ktorý slúži na prepichávanie
  4. Ostrie – rezná hrana noža siahajúca od hrotu až k záštite ( chrániču prstov )
  5. Výbrus – zúžená časť na čepeli, na ktorého konci je ostrie
  6. Chrbát noža – širšia vrchná časť čepele
  7. Fuller – vybrúsený výsek na čepeli, ktorý slúži na odľahčenie noža
  8. Ricasso – ploché miesto čepele, ktoré je medzi čepeľou a záštitiou
  9. Záštita – bariéra medzi čepeľou a rukoväťou, ktorá bráni skĺznutiu ruky smerom dopredu na ostrie
  10. Päta – koniec rukoväte
  11. Šnúrka na zápästie – popruh slúži k pripevnenie noža k zápästiu
  12. noz

 

Ostrie čepele môže byť hladké alebo zúbkované, alebo to môže byť aj kombinácia obidvoch. Niektoré čepele môžu mať aj opačné alebo aj falošné ostrie, ktoré je umiestnené na vrchnej časti čepele, na jej chrbte. Toto ostrie býva väčšinou vrúbkované a jeho zmyslom je dosiahnuť čo najväčší deštrukčný účinok a zlepšiť tak funkciu noža ako zbrane..

Rukoväť je určená na držanie a bezpečnú manipuláciu s nožom. V rukoväti je väčšinou zapustený tang (tŕň), časť čepele, ktorá ústí vo vnútri rukoväte. Nože sa vyrábajú buď s čiastočným tŕňom, alebo s plným tŕňom, ktorý je zvyčajne viditeľný po celej dĺžke rukoväte ako na vrchnej, tak aj na spodnej strane. Rukoväť môže mať tiež záštitu, kus materiálu (väčšinou kovu), ktorý je umiestnený na prednej alebo aj na zadnej časti rukoväti. Záštity slúžia ako ochrana ruky a aj na spevnenie noža.

Čepeľ noža

Čepeľ noža môže byť vyrobená z rôznych materiálov, z ktorých každý má svoje výhody aj nevýhody. Uhlíková oceľ je zliatina železa a uhlíka a môže byť veľmi ostrá. Dobre drží ostrie, ľahko sa ostrí, ale môže ľahko zhrdzavieť a na povrchu sa časom vytvárajú viditeľné škvrny. Nerezová oceľ je zliatina železa, chrómu, niklu a niekedy aj molybdénu, ktorá obsahuje len malé množstvo uhlíka. Ostrie nie je až také ostré ako pri uhlíkovej oceli, ale je odolné voči korózii. Nerezová oceľ s vyšším obsahom uhlíka spája lepšie vlastnosti uhlíkovej a nerezovej ocele. Táto oceľ neoxiduje, nezanecháva škvrny na kove a udržuje ostrie ostré po dlhšiu dobu. Laminovaná čepeľ je vyrobená z viacerých kovov, ktoré sú vrstvené a vytvárajú tzv. sendvič, ktorý je kombináciou dobrých vlastností použitých materiálov. Napríklad vrstva tvrdšej, ale zato krehkejšej ocele, môže byť vložená medzi dve vonkajšie mäkšie vrstvy, ktoré sú pevnejšie a vyrobené z nerezovej ocele pre zníženie náchylnosti na koróziu. V tomto prípade je však náchylnejšie na koróziu ostrie, a to môže byť nevýhoda. Damašková čepeľ je podobná laminovanej. Vyrába sa z rôznych druhov ocele, ktoré sú zvarené vysokou teplotou dohromady a neskôr pri vytváraní čepele vzniká na nej vzor.

Titán je kov, ktorý má lepší pomer pevnosti k hmotnosti, neopotrebúva sa a je pružnejší ako oceľ. Karbidy v titánovej zliatine umožňujú tento materiál tepelne spracovať - zahriať tak, aby bol dostatočne tvrdý, a aby mohol mať titánový nôž ostrie. Keramická čepeľ je tvrdá, krehká a ľahká. Svoje ostrie si zachováva mnoho rokov, a to bez údržby. Ale na druhej strane je krehká ako sklo, a keď nôž spadne na tvrdý povrch môže sa rozlomiť. Tieto nože sú však imúnne voči korózii a ostriť sa môžu len jemným silikón-karbidovým brúsnym papierom, alebo špeciálnymi brúsnymi kotúčmi. Plastové nože - čepele nie sú nijak zvlášť ostré a zvyčajne sú zúbkované. Často slúžia len na jedno použitie (napr. v lietadlách).

Oceľové čepele sú bežne tvarované kovaním alebo brúsením. Pri kovaných čepeliach sa zahrieva jeden kus ocele a potom sa zahorúca tvaruje pomocou kladiva alebo lisu. Brúsené čepele sa tvarujú brúsením pomocou obrábacích strojov. U oboch metód musí byť oceľ pred tvarovaním tepelne spracovaná. To zahŕňa ohriatie ocele nad jej kritický bod, potom kalenie tak, aby oceľ zvýšila svoju tvrdosť. Po zakalení je čepeľ temperovaná, aby sa v nej uvoľnil tlak a čepeľ zostala pružnejšia. Oceľ, z ktorej sa vyrábajú kuchynské nože je tvarovaná do čepelí obidvoma spôsobmi, kovaním aj brúsením. Čepele, ktoré sú tvarované kovaním sú drahšie.

Nože sa ostria rôznymi spôsobmi. Čepele s rovným povrchom majú tvar, ktorý sa zo širokého chrbta noža zužuje do ostria v priamej alebo konvexnej línii. V priereze môže mať čepeľ tvar dlhého tenkého trojuholníka, alebo štvoruholníka s jedným ostrým uhlom  ( s výbrusom len na jednej strane čepele ). Preliačený výbrus má konkávne, skosené hrany. Výsledkom je, že čepeľ má tenšie ostrie, ktoré má lepšie rezné vlastnosti pri rezoch plytkých, ale na druhej strane je ostrie menej trvácne oproti čepeli s plochým výbrusom a bude mať problémy pri hlbších rezoch. Vrúbkované ostrie noža môže byť zvlnené, vrúbkované alebo zúbkované, podobné pílkam. Zúbkované čepele sú vhodné pre agresívne rezanie, pričom hladké čepele sa lepšie hodia pre jemné krájanie, rezanie (napr. holenie, sekanie, krájanie).

Screenshot_6

Nože s pevnou čepeľou

Nože s pevnou čepeľou, niekedy nazývané aj pracovné nože, sa nedajú zložiť, zohnúť alebo zasunúť dovnútra rukoväte a tieto nože sú silné a pevné vďaka časti noža, ktorá sa volá tang, čo je vlastne okrúhle alebo ploché predĺženie kovovej časti noža - čepele do vnútra rukoväte. Rukoväť a tang sú k sebe pripevnené buď lepením alebo nitovaním.

Nože so skladacou čepeľou

Skladaciu čepeľ spája s rukoväťou otočný čap, ktorý umožňuje preklopiť čepeľ do vnútra rukoväte. Aby sa zabránilo náhodnému poraneniu zvyčajne majú zatváracie nože uzamykací mechanizmus. Rôzne zámky - uzamykacie mechanizmy ľudia uprednostňujú z rôznych dôvodov, napr. podľa sily, ktorá je potrebná na prekonanie mechanizmu, legálnosti nosenia a jednoduchosti použitia.

  • Klzná objímka – najčastejšie používaný uzamykací mechanizmus u vreckových nožoch. V otvorenej polohe je čepeľ držaná na mieste pomocou pružiny, ktorá aplikovaním určitého množstva tlaku na ňu slúži tiež na odistenie a preklopenie čepele dovnútra rukoväte.
  • Lockback– je otočné západka umiestnená na pružine a uvoľňuje sa stlačením západky smerom dole, aby sa čepeľ uvoľnila.
  • Linerlock– vynašiel ho Michael Walker a je to bočný zámok, ktorý je možné otvoriť a zamknúť jednou rukou.
  • Bolt Lock  – pre zablokovanie čepele v otvorenej polohe sa pri tomto druhu zámku využíva malý kúsok kovu na špičke zámku. Uvoľní sa stlačením západky tlakom z boku na zámok tak, aby sa špička kovu umiestnila bokom od čepeli, a tak je ju možné preklopiť dovnútra rukoväte.
  • Uzamykací rám – známy tiež ako MONOLOCK vynašiel  Chris Reeve. Zámok využíva čiastočný výrez v rukoväti noža.
  • Prstenec – golier – tento zámok používa hlavne výrobca nožov OPINEL.
  • Tlačidlový zámok – vyskytuje sa na automatických nožoch a na otvorenie zámku a uvoľnenie čepele sa používa tlačidlo.
  • Axis lock – licencovaný oblúkový zámok spoločnosti Benchmade Knife Company. Na uzamykanie používa valcové ložiská, ktoré sa napínajú lineárnou pružinou, ktorá sa pohybuje medzi čepeľou noža a jej rukoväťou.
  • Arc lock – licencovaný zámok spoločnosťou SOG. Tento oblúkový zámok používa tiež valcové ložiská, ale využíva rotačnú pružinu.
  • Ball Bearing Lock – používa ho výlučne firma Spyderco. Zámok je podobný oblúkovej zámke, ale na zaistenie v otvorenej polohe používa gulôčku.
  • Tri-Ad Lock – licencovaný zámok spoločnosťou Cold Steel. Jedná sa o zámku, ktorá má pevný dorazový kolík z ocele.
  • Screenshot_25

Ďalšou významnou črtou mnohých vreckových nožov je aj ich otvárací mechanizmus. Tradičné vreckové nože a nože, ktoré vyrába Swiss Army bežne používajú na otváranie rybinu na čepeli, zatiaľ čo iné moderné nože využívajú čap, otvor, disk alebo plutvu, ktoré sú umiestnené na čepeli a umožňujú nôž otvoriť a zatvoriť jednou rukou.

Ďalším prominentným  dizajnom je funkcia „wave“. Je to časť čepele, ktorá vyčnieva na stranu a dokáže sa zachytiť o vrecko na nohaviciach a vysunúť tak čepeľ z rukoväte. Tento systém patentoval Emerson a využíva ho najmä firma Spyderco a Cold Steel.

Automatické alebo vystreľovacie nože sa otvárajú pomocou energie, ktorá sa uvoľní po stlačení tlačidla, páky alebo iného ovládača zabudovaného v rukoväti. Používanie tohto druhu nožov je prísne obmedzené zákonom, a to hlavne vo Veľkej Británii a vo väčšine amerických štátov.

Stále častejšie sa v otváracích mechanizmoch používajú pružiny a kinetická energia ľudskej ruky a využíva sa aj váha čepele.

Vysúvacie čepele

Vysúvacie čepele sa otvárajú vysunutím čepele smerom dopredu z prednej časti rukoväte. Jedna metóda využíva  na vysunutie čepele von z rukoväte gravitačnú silu, ďalšia OTF je pomocou tlačidla. Na zasunutie noža späť do rukoväti sa poväčšine používa to isté tlačidlo, ktorým sa čepeľ aj uvoľňuje.

Screenshot_31

Rukoväť

Rukoväte nožov môžu byť vyrobené z mnohých rôznych materiálov, z ktorých má každý svoje výhody a nevýhody. Rukoväte sú vyrábané v širokej škále tvarov a štýlov a často sú textúrované, aby sa zlepšila ich priľnavosť.

Drevené rukoväte majú dobrú priľnavosť a je to aj teplý materiál, ale s údržbou je to horšie. V niektorých krajinách dokonca majú komerčný mäsiari zakázané používať nože s drevenou rukoväťou, a to z hygienických dôvodov. Nie sú vode odolné a pri kontakte s ňou môže rukoväť prasknúť alebo sa pokriviť. Moderné a laminované drevo už zväčša majú tieto problémy prekonané.

Plastové rukoväte sú ľahšie a ľahšie sa udržujú čisté, ale povrch môže byť klzký a v priebehu času sa plast stáva krehkejším.

Lisované rukoväte predstavujú vyšší stupeň plastu a vyrábajú sa z polyphthalamidu (známejší ako Zytel alebo Grivory), ktorý je vystužený Kevlarom alebo laminátom. Po tomto druhu rukovätí siahajú výrobcovia najčastejšie.

Kaučukové – gumené rukoväte vyrobené z materiálov ako Kraton alebo Resiprene-C sú všeobecne výhodnejšie vzhľadom na ich pevnosť a tlmiace vlastnosti.

Micarta je populárny druh materiálu vďaka svojej pevnosti a stabilite. Tento materiál je odolný voči vode, má dobrú priľnavosť a je vynikajúci izolant. K dispozícii je mnoho druhov, ale jedným z najpopulárnejším je verzia sklenených vlákien, ktoré sú impregnované živicou s názvom G-10.

Kožené rukoväte sa používajú pri loveckých alebo vojenských nožoch, a to hlavne materiál KA-BAR. Vyrábajú sa hlavne naskladaním koží na seba, alebo sa kožou obaľuje iný druh materiálu. Ruský výrobcovia často obaľujú do koží brezové drevo.

Rukoväte z kostí sa vyrábajú s plným tŕňom – tangom a sú často obalené šnúrkou alebo iným materiálom, ktorý zvyšuje priľnavosť rukoväte.

Nerezové alebo hliníkové rukoväte sú odolné a sanitárne, ale na druhej strane môžu byť klzké. Preto výrobcovia na zvýšenie priľnavosti využívajú rôzne tvary na rukovätiach ako napr. hrebene, hrbole alebo priehlbiny. Ďalším problémom sú ich tepelno-izolačné vlastnosti, a to hlavne vo veľmi chladnom podnebí.

Pri výrobe rukovätí výrobcovia používajú aj viac exotické materiály ako sú kameň, mamutie zuby, slonovina, rôzne rohy a parožia. Tieto materiály sa častejšie používajú pri  rukovätiach s črienkami a tiež poväčšine sú to menšie ozdobné prvky na rukoväti.

Rukoväte môžu byť prispôsobené  aj pre ľudí so zdravotným postihnutím. Napr. rukoväť noža môže byť silnejšia, alebo lepšie odpružená pre osoby s artritídou.

Nože ako zbrane

Ako zbraň slúži bojový nôž. Napríklad:

Balistický – vystreľovací nôž je špeciálny bojový nôž, ktorý stlačením spúšte alebo tlačidla môže byť pomocou plynu alebo inej energie vystrelený do vzdialenosti až niekoľkých metrov.

Bajonet je nôž, ktorý je pripevnený k ústiu dlhej zbrane – na puške.

Motýlik je skladací vreckový s dvomi proti bežnými rukoväťami, kde je ostrie skryté vo vnútorných drážkach týchto rukovätí.

Bojový nôž je každý nôž, ktorý využívajú vojaci, či už v boji alebo na všeobecné použitie.

Dýka je nôž s obojstranným ostrím po celej dĺžke čepele a využíva sa hlavne na bodanie.

Bowie nôž má čepeľ navrhnutú tak, aby spôsobila čo najväčšie deštrukčné – smrteľné zranenia. Je určený hlavne na boj z blízka.

Karambit je nôž so zakrivenou čepeľou, ktorá má tvar tigrieho pazúra a rukoväť je vytvorená jedným  alebo dvomi otvormi.

Rampuri je nebezpečný indiánsky nôž, ktorý má čepeľ dlhú 22 až 28cm.

Shiv je ručne a nahrubo vyrobený nôž z bežne dostupných materiálov a používa sa hlavne vo väzniciach.

Vrhacie nože sú nože navrhnuté a vyvážené na hádzanie.

Zákopové nože sú nože vyrobené alebo upravené za účelom používania v zákopoch. Sú charakteristické hlavne ich kovovou ochranou okolo rukoväti v tvare písmena D.

Nože ako výstroj športovca

Vrhacie nože, ktoré majú vyvážené ťažisko a sú navrhnuté na hádzanie.

Jedálenské nože

Nôž je primárne určený na stravovanie a pri príprave jedál ako aj pri konzumácii. Napríklad:

Nôž na chlieb: nôž s vlnitým ostrím určený na rezanie chleba.

Vykosťovací nôž: slúži na oddelenie kostí od mäsa.

Mäsiarsky nôž: určený primárne porážať zvieratá.

Nôž na rezanie: slúži na porciovanie už tepelne upraveného mäsa .

Šéfkuchársky nôž: tiež známy ako francúzsky nôž, ktorý sa používa pri príprave jedál.

Sekáčik: veľký nôž, ktorý sa líši svojím tvarom (zvyčajne má obdĺžnikový tvar čepele ako sekera). Používa sa predovšetkým na sekanie kostí.

Elektrický nôž je nôž, ktorý má ostrie podobné pílke a je poháňané el. energiou.

Kuchynský nôž: ktorýkoľvek nôž používaný na prípravu jedla.

Ustricový nôž: má krátke, pevné ostrie, ktorým sa otvárajú ustrice.

Nože na čistenie: nože určené na čistenie zeleniny.

Jedálenský alebo príborový nôž: maslový, steakový atď., ktorý je súčasťou prestierania.

Nôž používaný ako na prácu

Nôž ako úžitkový nástroj môže mať mnoho podôb ako napr. motýlik, nôž Bowie, určený na prežitie, ktorý sa používa pri kempovaní v divočine. Obuvnícky nôž, kempingový nôž, karambit, potápačský nož, elektrikársky, vreckový, lovecký, kiridashi, japonský nôž s čepeľou v tvare dláta s veľmi ostrým hrotom. Mačeta, ktorá sa používa na sekanie hustého porastu atď.

Nôž ako tradičný nástroj vychádzajúci z kultúry a tradícií národa

Niektoré národy vyrábajú vlastné tradičné nástroje, ktoré sú charakteristické pre ich kultúru a oblasť. Medzi takéto nože patrí napr. Puukko tradičný fínsky alebo škandinávsky druh noža s drevenou rúčkou, Kirpan ako jeden z piatich symbolov, ktorý je súčasťou odevu, ktorý sa používa pri krste Šiítov, Kilaya je dýka používaná v Tibete, Katar – indiánska dýka, Kukri – nôž používaný v Nepále a ďalšie.

Rituály a povery

V niektorých kultúrach hrá nôž významnú úlohu pri rituáloch a poverách, pretože bol od počiatku pomáhal človeku prežiť. Symbol noža je možné nájsť v mnohých kultúrach vo všetkých etapách života; Napríklad nôž uložený pod posteľou počas pôrodu vraj zmierňuje bolesť rodičky, alebo prilepený na čelo kolísky ochraňuje dieťa; v niektorých anglosaských pohrebných rituáloch nôž dávali k mŕtvemu do truhly, aby do budúceho sveta neodišiel bez ochrany.

V grécku nôž s čiernou rukoväťou umiestnený pod vankúšom odháňa nočné mory. Už od roku 1646 je známa povera, že nôž prekrížený s iným kusom príboru je znakom čarodejníctva. Taktiež je známa povera, že nôž ako dar môže spôsobiť koniec priateľstva medzi darcom a obdarovaným.

Nôž a zákony

Nosenie noža môže byť obmedzené zákonom, hoci obmedzenia sa značne líšia podľa krajiny alebo štátu a druhu noža. Napríklad niektoré štáty zakazujú nosenie noža na verejnosti, zatiaľ čo ostatné zákony obmedzujú súkromné vlastníctvo napr. vystreľovacích nožov.

Nôž má špecifickú funkciu a nie je vhodné ho používať inak, ale len pre tie účely pre aké bol vyrobený (napr. nie ako otvárač konzerv). Je dôležité udržiavať nôž čistý a pravidelne čistiť špinu, ktorá sa hromadí medzi čepeľou a rukoväťou. Skladacie nože je potrebné pravidelne mierne naolejovať, aby sa eliminovala oxidácia kovových častí.

 
Filter
Nastaviť vzostupne

30 položiek

na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam
  1. FOX PRO HUNTER FX-131 MBSW
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 169,00 € Znížená cena 148,72 € 123,93 €
    Skladom 1 ks - odosielame ihneď
  2. PHOENIX-TITANIUM FRAME LOCK FX-531 TI BL
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 359,00 € Znížená cena 315,92 € 263,27 €
    Skladom 1 ks - odosielame ihneď
  3. SKINNER 2608
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 115,00 € Znížená cena 101,20 € 84,33 €
    Skladom 1 ks - odosielame ihneď
  4. TRACKER MESKWAKI FX-500
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 243,00 € Znížená cena 213,84 € 178,20 €
    Skladom 1 ks - odosielame ihneď
  5. YARU FX-527 TIPVD
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 285,00 € Znížená cena 250,80 € 209,00 €
    Skladom 1 ks - odosielame ihneď
  6. ZIGGY FX-308 CF
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 165,00 € Znížená cena 145,20 € 121,00 €
    Skladom 1 ks - odosielame ihneď
  7. ZIGGY FX-308 CFB
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 167,00 € Znížená cena 146,96 € 122,47 €
    Skladom 1 ks - odosielame ihneď
  8. Fox knives B.KEY BF-750
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 33,00 € Znížená cena 29,04 € 24,20 €
    Skladom 2 ks - odosielame ihneď
  9. KIT BF-752
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 24,90 € Znížená cena 21,91 € 18,26 €
    Skladom 2 ks - odosielame ihneď
  10. EUROPEAN HUNTER 610/11
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 55,00 € Znížená cena 48,40 € 40,33 €
  11. CORE FX-605
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 69,90 € Znížená cena 61,51 € 51,26 €
  12. ANUNNAKI FX-505
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 239,00 € Znížená cena 210,32 € 175,27 €
  13. FOX KNIVES KARAMBIT 478
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 139,90 € Znížená cena 123,11 € 102,59 €
  14. FOX KNIVES KARAMBIT 479
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 145,00 € Znížená cena 127,60 € 106,33 €
  15. FOX KNIVES KARAMBIT FX-599
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 139,00 € Znížená cena 122,32 € 101,93 €
  16. FOX LEONIDA BAYONET FX-0193001
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 235,00 € Znížená cena 206,80 € 172,33 €
  17. FOX PRO-HUNTER FX-131 DW
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 168,00 € Znížená cena 147,84 € 123,20 €
  18. KARAMBIT TITANIUM FRAME LOCK FX-599TiC
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 299,00 € Znížená cena 263,12 € 219,27 €
  19. LYCOSA FE-020
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 49,00 € Znížená cena 43,12 € 35,93 €
  20. METROPOLIS BF-739
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 48,00 € Znížená cena 42,24 € 35,20 €
  21. HUGIN BF-721
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 48,90 € Znížená cena 43,03 € 35,86 €
  22. HUGIN BF-721G
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 48,90 € Znížená cena 43,03 € 35,86 €
  23. SPUTNIK 11 FX-811 B
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 175,00 € Znížená cena 154,00 € 128,33 €
  24. PARANG FX-0107153
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 199,00 € Znížená cena 175,12 € 145,93 €
  25. THE PERSIAN HUNTER 445OL
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 135,00 € Znížená cena 118,80 € 99,00 €
  26. RELOADED BF-736
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 43,90 € Znížená cena 38,63 € 32,19 €
  27. ATRAX FE-010
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 22,90 € Znížená cena 20,15 € 16,79 €
  28. ATRAX FE-027 MOD
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 23,90 € Znížená cena 21,03 € 17,52 €
  29. Fox knives Mini automatic 256
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 39,90 € Znížená cena 35,11 € 29,26 €
  30. THE CLAW FE-016
    Hodnotenie:
    0%
    Bežná cena 28,00 € Znížená cena 24,64 € 20,53 €
Filter
Nastaviť vzostupne

30 položiek

na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam