Yukon Jaeger 1-4x24 (X01i)

Kód: 207
Neohodnotené
Značka: Yukon
399 € 332,50 € bez DPH
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
4.10.2022

Detailné informácie

Podrobný popis

Konštrukcia puškohľadu série Jaeger vychádza z dlhoročných skúseností pri návrhu poľovníckych optík so zameraním na čo najväčšiu svetelnú priepustnosť, vysokú spoľahlivosť a presnosť puškohľadu. Silnou stránkou puškohľadu Jaeger, ktorú jeho užívateľ spozná na prvý pohľad, je krištáľovo čistý a svojou svetelnosťou oslňujúci obraz, vykreslený do najmenších detailov aj v okrajoch zorného poľa. Špeciálne navrhnutá konštrukcia optickej časti puškohľadu priniesla taktiež odstránenie tzv. "tunelového efektu", čiernych okrajov pri pohľade cez puškohľad. Ďalšou prednosťou, ktorá výhodne odlišuje puškohľad Jaeger od konkurenčných výrobkov, je jeho mechanická odolnosť a spoľahlivosť celej konštrukcie, ktorá je potvrdená desaťročnou zárukou výrobcu. Naviac, vzhľadom na moderné trendy poľovania s využitím jediného puškohľadu, výrobca upravil a zosilnil jeho tubus pre použitie s objektívovými digitálnymi alebo termovíznymi predsádkami.

Podrobný popis

Vodeodolný
Puškohľad Jaeger sa môže používať pri zrážkach akejkoľvek intenzity a vydrží aj ponorenie priamo do vody. Spĺňa triedu vodeodolnosti IPX7 podľa IEC 60529.

Plnený dusíkom
Puškohľad je plnený suchým dusíkom, ktorý bráni vzniku a usadeniu zrážok vody vnútri puškohľadu pri náhlej zmene okolitej teploty.

Zosílený tubus
Puškohľad Jaeger má jednodielny tubus, ktorý je naviac spevnený s ohľadom na jeho možné použitie s digitálnou alebo termovíznou objektivovou predsádkou.

Vysoká odolnosť proti nárazu

Mechanika puškohľadu je navrhnutá tak, aby spĺnila požiadavku vysokej odolnosti na spätný ráz.

Široké zorné pole
Puškohľad má široké zorné pole bez skreslenia a iných optických vád v obraze. Umožňuje tak rýchle a spoľahlivé zameranie cieľa. Okulár je skonštruovaný tak, že odstraňuje tzv. "tunelový efekt" pri pohľade cez puškohľad, ktorý je príjemnejší a prirodzenejší.

Vynulovanie rektifikačných točítok
Konštrukcia rektifikácie (vertikálneho a horizontálneho posuvu zámerného kríža) umožňuje po nastrelení puškohľadu ich jednoduché a rýchle vynulovanie.

Osvetlená zámerná osnova
Zámerná osnova so svetelným bodom je umiestnený v druhej (zadnej) ohniskovej rovine a tak nedochádza k zmene velikosti kríža pri zmene zväčšenia. Kríž má v strede svetelný bod s reguláciou jasu, pričom prepínač svetelného bodu má medzipolohy so stavom „vypnuté" - na rýchle zapnutie a vypnutie.

Technické parametre:

Zväčšenie (x) 1...4
Priemer objektívu (mm) 24
Zorné pole (°) 20,4 ... 5,1
Očný reliéf (mm) 90
Priemer výstupnej pupily (mm) 16 ... 6
Dioptrická korekcia (dpt) ±2.5
Typ zámernej osnovy ?01i/ X01i
Krok rektifikácie výška/strana (mm/100m) 14,5
Maximálna výšková/stranová korekcia (mm/100m) / počet klikov 6500 / 448
Priemer tubusu (mm) 30
Maximálna energia E0 (J) 7000
Napájanie (V) 3
Typ batérie CR 2354
Prevádzková teplota (°C) -30 ... +60
Plnenie dusíkom áno
Vodeodolnosť áno
Dĺžka (mm) 237
Hmotnosť (kg) 0,47

Dodatočné parametre

Kategória: Puškohľady
Záruka: 10 rokov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Firma Yukon je nadnárodná spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1998. Ich základným kameňom spoločnosti sa stali dva súkromné podniky, jeden výrobný v Bielorusku, ktorý vyrábal optické prístroje od roku 1991 a jeden obchodný v USA, v Texase. Spočiatku sa výrobný program spoločnosti zameral na denné optické prístroje (puškohľady a binokuláre).

Pretože ponuka denných pozorovacích prístrojov bola široká, v roku 1999 firma začala vyrábať prvé prístroje pre nočné videnie. Len o dva roky neskôr, v roku 2001, vyvinula prvé puškohľady s nočným videním – NVR.

V roku 2003 začal Yukon vyrábať digitálne prístroje rady Ranger 5x42 a Ranger Pro 5x42.

Podiel predaja prístrojov s nočným videním dosiahol v roku 2005 až 70% podiel na celom svete.

Výrazné rozšírenie svojho sortimentu zaznamenala spoločnosť hlavne v rokoch 2006-2008.

V nasledujúcich rokoch predstavila firma celý rad inovácií, vrátane digitálneho puškohľadu s nočným videním (2009), laserového diaľkomeru, kolimátora (2010), termokamery (2011), puškohľadu s nočným videním a vstavaným diaľkomerom (2013), digitálneho nadstavca na bežný puškohľad a puškohľadu s termovíziou (2014).

V súčasnej dobe je spoločnosť Yukon jedným z najväčších návrhárov a výrobcov optických prístrojov na pozorovanie, ktoré sú vhodné ako na amatérske, tak aj na profesionálne účely.

Firma vlastní aj nasledovné továrne:

„UAB Yukon Advance Optics Worldwide“ v Litve, kde vyrába optiku strednej a vyššej kategórie.

FE „Beltex Optic“ v Bielorusku, ktorá vyrába vysokokvalitnú optiku.

„Mezón-A“ v Rusku.

„Polaris Vision System“ v Škótsku.

„OPYU Enterprice“ v Číne

„Pulsar System“ v USA, ktorá sa zameriava na výrobu vysoko kvalitnej optiky určenej pre profesionálov.

Celkový počet zamestnancov predstavoval v roku 2013 viac ako 800 a prostredníctvom svojich distribútorov je spoločnosť zastúpená vo viac ako 70 krajinách sveta.