Fiskars

Spoločnosť Fiskars patrí medzi najstaršie spoločnosti v západnej Európe, ktorej história začala v roku 1649 vo fínskom meste Uto, kde Peter Thorwoste získal oprávnenie postaviť železiarne. V tom čase bolo Fínsko pod nadvládou Švédska, ktoré bolo v sedemnástom storočí najväčším producentom železa v Európe. Spočiatku železiarne Fiskars produkovali klince, závity, nože, rôzne kovové časti pracovných nástrojov ako motyky, sekery, železné kolesá a ďalšie predmety.

Po zmene majiteľa v roku 1783 sa záujem firmy o spracovanie železnej rudy zmenil na spracovanie medenej rudy, ktorá sa ťažila v neďalekej bani. Po vyčerpaní banských zásob  v roku 1803 sa taviaca pec uzavrela až do roku 1822, kedy železiarne Fiskars kúpil Johan Jacob Julin, ktorý prinavrátil produkciu železa do tohto regiónu. V tomto období sa železiarne aktívne rozvíjali a výrobný sortiment rozšíril aj o jedálenský servis a nožnice. Neskôr v dedine založil aj prvú strojársku dielňu vo Fínsku, kde bol vyrobený aj prvý fínsky parný stroj. Pod Julinovým vedením sa však nerozvíjala len spoločnosť Fiskars, ktorá sa v tomto období preslávila hlavne svojím náradím na farmárčenie a pre domácnosť, ale rozvíjala sa aj dedina, v ktorej došlo k sociálnym reformám ako založeniu školy a nemocnice. Po Julinovej smrti sa železiarne menia na akciový podnik a dochádza aj k ich ďalšiemu rozvoju.

Rozširuje sa výroba a aj sortiment výrobkov. Spoločnosť zakladá prvú fínsku továreň na výrobu pružín. Samozrejme, že aj spoločnosť Fiskars zasiahla veľká hospodárska kríza a recesia, ktorá spomalila i expanziu železiarní. Až po druhej svetovej vojne sa podarilo spoločnosti realizovať plány na reštrukturalizáciu firmy a výroba sa zmenila na sériovú.

Jedným z najznámejším výrobkov spoločnosti Fiskars sú aj dodnes obľúbené nožnice s plastovými rukoväťami oranžovej alebo čiernej farby, ktorých výroba začala v roku 1967. Nožnice s oranžovými rukoväťami si získali mimoriadnu popularitu, hlavne pre ich silné čepele a dizajn. V roku 2003 bola oranžová farba Fiskars Orange oficiálne registrovaná ako ochranná známka vo Fínsku a v roku 2007 v USA, kde spoločnosť expandovala a založila továreň na nožnice už v roku 1977.

Táto expanzia do najsilnejšej ekonomiky sveta položila základy pre medzinárodný obchod, vyšší dopyt a cenné obchodné a profesijné skúsenosti.

V súčasnosti spoločnosť Fiskars slúži zákazníkom po celom svete a so svojím portfóliom svetovo známych a uznávaných značiek ako Leborgne, Royal Kodaň, Gerber, Littala, Waterford a Wedgwood uspokojuje požiadavky širokej verejnosti. Okrem tradičných náradí pre záhradkárov, kuchynský a jedálenský sortiment, luxusných darčekových a interiérových doplnkov pre bývanie, sa v akvizícii spoločnosti Fiskars ocitá aj spoločnosť Gerber, ktorá vyrába aj multifunkčné kliešte navrhnuté pre amerických námorníkov.

Spoločnosť Gerber, ktorá sídli v Portlande je lídrom v oblasti nožov a multifunkčných nástrojov, ktorá ponúka širokú škálu inovatívnych a spoľahlivých nástrojov, ktoré sa neustále vyvíjajú na základe požiadaviek konečných užívateľov. Tieto výrobky sú nositeľmi vysoko kvalitných materiálov a inovatívneho dizajnu určeného pre poľovníkov, vojakov ako aj bežných užívateľov.

Stáročná tradícia kvalitného remeselného spracovania, ktorá stála pri založení firmy Fiskars sprevádza túto spoločnosť až dodnes. Spolu s jej širokým portfóliom výrobcov sa snaží slúžiť zákazníkom po celom svete, staviac na idei ponúkať širokú škálu výrobkov s pozitívnym a trvalým vplyvom na kvalitu ich života.

2 položiek celkom
Blok s 5 nožmi FISKARS Functional Form
73,33 € bez DPH
88 €
12168
4843 fiskars univerzalna sekera xs x7
32,50 € bez DPH
39 €
1088

Stránka 1 z 1 - 2 položiek celkom

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie