Flir

Spoločnosť Flir System je najväčším výrobcom na svete, ktorý sa špecializuje na vývoj a výrobu termovízie, príslušných komponentov a obrazových snímačov. Bola založená v roku 1978 v meste Tigard, v štáte Oregon, USA. Názov spoločnosti je skratkou z anglického výrazu „Forward Looking InfraRed". V polovici 90. rokov minulého storočia sa spoločnosť presídlila do Portlandu, kde sa spojila so spoločnosťou Aircraft Company.

Získanie spoločnosti Agema (Švédsko) v roku 1998, ktorá samotná zdvojnásobila veľkosť firmy a v roku 1999 spoločnosti Inframetrics znamenalo pre spoločnosť Flir nový vývoj a inováciu, zvýšený predaj produktov a zvýšený úspech na trhu s termovíziou. Tieto dve spoločnosti priniesli do firmy viac ako 60 ročné skúsenosti s vývojom a aplikáciou odborných znalostí v tejto oblasti.

V roku 2003 získala spoločnosť Flir popredného vývojára a výrobcu širokého spektra infračervených zobrazovacích produktov, vrátane infračervených detektorov a ďalších inovácií, spoločnosť Indigo System..

Od tej doby spoločnosť investovala nemálo prostriedkov do rozšírenia škály produktov a vývoja nových technológií. Tieto investície umožnili výrazný rast príjmov a jednotkových objemov, ktoré pomohli znížiť výrobné náklady, a tým aj ceny produktov. To viedlo k dramatickému nárastu zákazníkov, ako aj globálneho povedomia o sile termovízie.

Spoločnosť si získala dôveru takých významných zákazníkov ako spoločnosť BMW a armády Spojených štátov.

V súčasnosti je spoločnosť štruktúrovaná do šiestich špecifických segmentov. A to segment, ktorý vyrába vysoko kvalitné výrobky pre armádu a vládu, potom termovízie pre stavebný priemysel, testovacie a meracie nástroje, ďalej elektroniku pre námorníctvo, termovízie pre priemyselnú, obchodnú a rezidenčnú bezpečnosť a napokon segment pre výrobu senzorov detegujúcich chemické a biologické žiarenia a výbušniny.

V súčasnej dobe spoločnosť pôsobí celosvetovo a zamestnáva celkovo viac ako 2800 špecializovaných pracovníkov.

Žiadne produkty značky Flir sa nenašli...

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie