Leupold

Zakladateľ spoločnosti Markus Friedrich Leopold sa narodil v roku 1875 v Ravensburgu v Nemecku a ako 16- ročný v roku 1891 emigroval do USA. Mal rôzne zamestnania, ale neskôr začal pracovať pre spoločnosť Berger&Sons, ktorá vyrábala geodetické prístroje.

V roku 1907 si zakladá spolu so svojim švagrom Adamom Voelpelom firmu Leupold&Voepel, ktorá sa špecializovala na opravu a inováciu geodetických prístrojov a ich predaj. V roku 1911 uviedla spoločnosť na trh patent Johna Cypriana Stevensa, vynálezcu a inžiniera, prístroj na záznam vody, ktorý prekonal všetky konkurenčné prístroje v tých časoch. Do roku 1914 bol dopyt po tomto prístroji neuveriteľne vysoký, a tak sa Stevens stal tretím partnerom spoločnosti a firma sa premenovala na Leupold, Volpel & Co.

Počas prvej svetovej vojny spoločnosť rozšírila svoj sortiment a investovala aj do ďalších modelov. V roku 1939 patentovala spoločnosť ďalšie zariadenie s názvom Telemark, ktoré dokázalo prenášať informácie o stave vody prostredníctvom telefónu, čo umožnilo diaľkové monitorovanie vodných zdrojov. O rok neskôr do spoločnosti vstúpil syn Robert Stevens, ktorý prevzal zodpovednosť za predaj, marketing a reklamu, čo dramaticky zvýšilo produkciu firmy a tá musela rozšíriť svoje výrobné kapacity.

V roku 1942 spoločnosť opäť zmenila svoje meno na Leupold & Stevens Instruments Company a jej produkcia bola zameraná na výrobu geodetických prístrojov, puškohľadov a príbuzných prístrojov pod značkou Leupold, zatiaľ čo sledovače prietoku vody sa predávali pod značkou Stevens. To sa deje až dodnes.

Počas druhej svetovej vojny sa ako každý priemyselník v Amerike prispôsobil požiadavkám vojny a začal vyrábať presnejšie puškohľady, navigačné systémy a opravovať teleskopické mieridlá pre námorníctvo. Práve pri tejto činnosti zistili inžinieri, že náhradou kyslíka za dusík vo vnútri teleskopov sa eliminuje zahmlievanie sa vnútorných skiel.

Spoločnosť Leupold & Stevens neustále investovala do vývoja a inovácií svojich optických prístrojov. Ako prvá odstránila problém s vnútorným zahmlievaním sa puškohľadov a ďalekohľadov (1949), puškohľady začala vyrábať so zabudovaným kompasom (1957), uviedla na trh slávny zámerný kríž Duplex (1962), puškohľady začala vyrábať s odľahčeným tubusom (1974) , vyvinula kompaktné puškohľady (1978), prvý puškohľad s ROOF optickým systémom (1986), po dvadsiatich rokoch ako prvá spoločnosť v USA začala vyrábať binokuláre Leupold Golden Ring (1992), uviedla na trh prvý variabilný puškohľad 12-40x60 (1993), puškohlad so svietiacim zámerným krížom (2000) atď.

V roku 2008 kúpila spoločnosť továreň na výrobu optiky Redfield spolu aj s právami na duševné vlastníctvo tejto spoločnosti. V roku 2010 prijala takmer 100 nových zamestnancov, čím sa celkový počet zamestnancov zvýšil na 700.

Žiadne produkty značky Leupold sa nenašli...

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie