Meindl

História spoločnosti Meindl sa začala písať v roku 1683 v nemeckej obci Kirchanschoring nachádzajúcej sa na úpätí Álp. Z toho roku sa zachovala prvá písomná zmienka o obuvníkovi Petrusovi Meindlovi. V roku 1928 Lukas Meindl oficiálne založil spoločnosť Miendl Co. Po jeho smrti prevzali kontrolu nad spoločnosťou jeho synovia Alfons a Hannes, ktorí niesli tradíciu a skúsenosti s výrobou obuvi ďalej. Alfonz Meindl, ktorý prevzal vedenie firmy po smrti svojho otca v roku 1974 pôsobil v spoločnosti najprv ako obchodný manažér. Počas jeho pôsobenia sa spoločnosť začala špecializovať na výrobu lyžiarskych, turistických a poľovníckych topánok, a počas jeho pôsobenia firma získala meno a vedúce postavenie na svetovom trhu. Momentálne spoločnosť vedú jeho synovia Lars a Lukas, ktorí už reprezentujú 11. generáciu výrobcov obuvi Meindl.

Dnes je spoločnosť Meindl jedna z mála spoločností, ktoré skutočne vyrábajú svoje topánky v Nemecku. Firma zamestnáva viac ako 200 ľudí v Kirchanschoring (Bavorsko), kde vyrába svoju kvalitnú obuv. Je pokračovateľom viac ako 300 ročnej tradície ručnej výroby topánok. Samozrejme, že spôsob výroby sa v priebehu rokov zmenil. Ľudia a stroje teraz vykonávajú viac ako 200 pracovných fáz pri výrobe kvalitnej trekkingovej obuvi. Pozornosť, ktorú spoločnosť venuje detailom je bezkonkurenčná a mnohé jej modely získali národné i medzinárodné ocenenia. Meindl vyrába viac ako milión párov obuvi ročne a predávajú sa po celom svete: v Alpách, v púšťach Afriky a Ázie, v džungli Južnej Ameriky alebo v austrálskom vnútrozemí – pre horolezcov, dobrodruhov a ľudí, ktorí veľa cestujú na pešo.

Lucas Meindl GmbH&Co.KG

Známejší ako Meindl, ktorý je nemecký výrobca vysoko kvalitnej obuvi so sídlom v Kirchanschoringu v nemeckom Bavorsku. Spoločnosť má viac ako 300 ročnú tradíciu kvalitnej ručnej remeselnej výroby topánok detských, dámskych a mužských určených pre pešiu turistiku, poľovníkov, lesníkov a kvalita ich produktov sa dokonca presadila aj v armáde.

Technológia výroby je rozdelená do šiestich skupín a to podľa náročnosti aktivít, pre ktoré je obuv určená.

Skupina A je určená pre každodenné nosenie a voľno časové aktivity ako sú cestovanie a prechádzky po dobre udržiavaných a spevnených cestách, parkoch.

Skupina AB je určená pre ľahkú turistiku v nehornatom teréne a nízkych horských lúkach, kde sa nachádzajú viac-menej udržiavané horské cesty.

Skupina B je určená pre náročnú turistiku v nízkych horách a ľahkú vysokohorskú turistiku, kde sa nachádzajú nespevnené cesty a  strmé horské chodníky.

Skupina BC je určená pre náročnú turistiku, ťažké výlety do hôr, kde sú hrubé cesty a suťoviská.

Skupina C je určená pre vysokohorskú turistiku ako aj pohyb po ľadovci

Skupina D je určená pre lezenie s mačkami v teréne bez ciest, po ľadovcoch aj pre extrémne ľadovcové výpravy.

Skupina M je určená pre multifunkčné používanie v rôznych terénoch.

V každej z týchto skupín môže byť pri výrobe topánok použitá rôzna kombinácia materiálov podľa náročnosti aktivít, pre ktoré sú určené s ohľadom na pohlavie a vek zákazníka.

Napríklad materiál Gore-Tex® je membránový materiál tvorený zlaminovaním dvoch alebo troch vrstiev, ktorej povrch zvyčajne tvorí polyester, potom je vrstva vyrobená z mikroporézneho expandovaného teflonu (polytetrafluoretylénu), čoho následkom je jeho vode vzdornosť a veľká priedušnosť. Vnútorná vrstva je tvorená dotykovým materiálom.  Gore-Tex®je aj vetru vzdorný materiál, ktorého štruktúra membrány zachytáva závany vetra a povrchová textilná vrstva je opatrená vode odpudzujúcou vrstvou DWR (Durable Water Repellent), ktorá spôsobuje stekanie kvapiek vody po jeho hydrofóbnom povrchu.

Pri podrážkach firma Meindl používa vysokokvalitné podrážky značky  Vibram®  alebo inovatívnu podrážku z lepšou priľnavosťou na šmykľavom povrchu ICE-TREK® .

O komfort chodidla sa spoločnosť Meindl postarala použitím technológie pamäťovej peny Meindl MFSystem , ktorá pomocou tepla vygenerovaného chodidlom kopíruje jeho tvar.

Túto technológiu ešte viac zdokonalila revolučným systémom polstrovania Meindl Vakuum MFS, v ktorom pamäťová pena nie je umiestnená len okolo členku, ale tiež aj v špičke, päte, jazyku a vložke topánky.

Inovácia dizajnu jazyka  Air Revolution® dáva nohám  tú najlepšiu klímu s vynikajúcou priedušnosťou, ktorá zahŕňa izoláciu proti vode a vetru.

Technológia DiGAfix® umožňuje optimálne šnurovanie flexibilnou diagonálnou fixáciou, aby topánka netlačila. Spočíva v tom, že pripojovací bod DiGAfix® je dvojzónový a umiestnený oveľa nižšie ako hák na šnúrky, čo významne znižuje riziko znečistenia druhej topánky a zabezpečuje dobrú oporu nohy.

Použitie tkaniny Thinsulate Insulation  poskytuje chodidlu lepšiu izoláciu pred chladom. Je vyrobená z mikrovlákien, ktoré zvyšujú zadržiavanie vygenerovaného tepla. Tento materiál sa používa ako ochranná vrstva nielen v topánkach , ale aj v rukaviciach alebo čiapkach. Okrem už spomenutých vlastností tento materiál neabsorbuje vodu.

Spoločnosť Meindl inovovala aj vložky, ktoré sú buď kožené alebo zateplené ovčím rúnom. Riešenie Comfort Fit dáva väčší priestor pre prsty a palec, poskytuje širší postoj vzhľadom k širšej základni a perfektne sedia na päte.

Podobne ako všetci kvalitný výrobcovia, aj spoločnosť Meindl neustále testuje a inovuje svoje výrobky. Topánky Meindl obsahujú zmes silných materiálov, presne vyrobené kĺby s vynikajúcou štruktúrov materiálov, ktorej výsledkom je spoľahlivosť a dlhá životnosť.

6 položiek celkom
3295 1 meindl creston lady gtx dunkelbraun
132,50 € bez DPH
159 €
5703/41
2173 1 meindl garmisch pro gtx mahagoni
206,67 € bez DPH
248 €
192
2128 1 meindl island mfs active wide
220,83 € bez DPH
265 €
177
2170 1 meindl kansas gtx brown
140,83 € bez DPH
169 €
191
MEINDL SÖLDEN (Veľkosť 46)
Výpredaj
MEINDL SÖLDEN
Vypredané
87,42 € bez DPH
104,90 €
189_224
2167 1 meindl solden lady brown
87,42 € bez DPH
104,90 €
190

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom