Vortex

Spoločnosť Vortex sídli vo Wisconsine, v USA. Od roku 2004 je producentom ďalekohľadov, puškohľadov a ďalších optických prístrojov pod názvom Vortex. História tejto firmy sa spája s rodinou Hamiltonovcov, ktorý mali v pláne ponúkať v USA kvalitnú optiku už v roku 1980, keď prišli na trh ťažké ďalekohľady s optickým systémom ROOF. Ako jedna z mála amerických spoločností, začali vyrábať ľahké ROOF ďalekohľady, ktoré mali vytáčacie očnice, s veľmi dobrým zaostrovaním nablízko, pre americkú armádu začali vyrábať pozorovaciu optiku s použitím HD skiel. Spoločnosť taktiež ako prvá implementovala mechanizmus na nastavenie nulového bodu pri puškohľadoch.

Optika Vortex ponúka jedny z najlepších ďalekohľadov, ktoré majú vysokú kvalitu za pomerne nízku cenu. Pri väčšine ich výrobkov sú tubusy plnené argónovým plynom, ktorý im poskytuje vysokú ochranu. Všetka optika má viacnásobne nanesené antireflexné vrstvy a tubusy sú utesnené O-krúžkami.

Výsledkok kvalitnej optiky a leštených skiel ponúka neuveriteľné rozlíšenie. Sofistikovaná a trvácna konštrukcia upevňuje dôveru v logo Vortex. Spoločnosť tiež ponúka VIP záruku, a to bez akýchkoľvek doplatkov, bez vypisovania záručných listov, atď., a ďalekohľady, ktoré slúžia celé generácie.

Žiadne produkty značky Vortex sa nenašli...