Ako vybrať lovecký nôž

Pri výbere loveckého noža je dôležité zvážiť rôzne štýly čepele a určiť, ktorý je najvhodnejší pre konkrétne úlohy. Niektorí lovci dávajú prednosť jedinému nožu, iní používajú rôzne nože pre rôzne úlohy. Treba tiež zvážiť výber medzi nožmi s pevnou čepeľou a nožmi s skladacou čepeľou. Ako u mnohých poľovníckych pomôcok, je vždy dobré investovať do kvalitného spracovania, ktoré vydrží dlhšie, ako kúpiť lacný nôž. Praktickým nožom s pevnou čepeľou zabezpečíte spoľahlivé a presné rezy po celý život.

Správny nôž nielenže uľahčí a zjednoduší prácu s mäsom v teréne, ale tiež predstavuje bezpečnejšie riešenie. Ostré nože s čepeľami, ktoré sú príliš krátke alebo príliš dlhé, a lacné skladacie nože s nefunkčnými zámkovými mechanizmami sú príklady problémov s nožmi, ktoré môžu viesť k úrazu.

Existuje niekoľko špecifických štýlov čepele pre rôzne úlohy, ako napríklad čepele s vyvrhovacím háčikom, ktoré nepoškodzujú vnútorné orgány pri vytváraní brušných rezov, alebo kapovacie čepele, ktoré sú krátke, hlboké a ostré pre detailnú prácu so zverou.