Repelenty

Repelenty sú chemické látky, ktoré sa používajú na odpudzovanie hmyzu a iných škodcov. Sú dostupné vo forme sprejov, krémov, gélov a roll-on balzamov a obsahujú rôzne chemické látky, ako napríklad DEET, picaridin alebo citronela.

Repelenty sú účinné pri odpudzovaní hmyzu, ako sú komáre, kliešte, komáre, komáre a mory. Sú vhodné na použitie v exteriéri alebo interiéri a môžu sa aplikovať na pokožku alebo odev.

Je dôležité si prečítať pokyny na obale a postupovať podľa nich pri používaní repelentov. Niektoré repelenty sa môžu nanášať iba na odev alebo iba na pokožku a nie sú vhodné pre deti do určitého veku. Tiež je dôležité dávať pozor, aby ste sa vyhli prílišnému vystaveniu chemikáliám a nanášali repelenty opatrne.

V súčasnosti sa používajú rôzne typy repelentov, ako sú repelenty na báze DEET, picaridinu alebo citronela. DEET je jednou z najúčinnejších látok proti hmyzu, ale môže spôsobiť alergické reakcie u niektorých ľudí. Picaridin je menej dráždivý ako DEET, ale môže byť menej účinný proti niektorým druhom hmyzu. Citronela je prírodná látka, ktorá sa používa ako repelent, ale je menej účinná ako DEET alebo picaridin.

Pri používaní repelentov je dôležité dbať na bezpečnosť a používať ich opatrne. Mali by ste si prečítať pokyny na obale a postupovať podľa nich a tiež sa vyhnúť prílišnému vystaveniu chemikáliám. Repelenty môžu byť účinným spôsobom, ako sa chrániť pred hmyzom, ale je dôležité vyberať si vhodné produkty a používať ich správne. V prípade alergických reakcií alebo iných nežiaducich účinkov by ste mali okamžite prestať s používaním repelentu a vyhľadať lekársku pomoc.

Okrem chemických repelentov existujú aj prírodné alternatívy, ako sú esenciálne oleje z citrónovej trávy, eukalyptu alebo mäty piepornej. Tieto oleje môžu tiež pôsobiť ako repelenty, ale ich účinnosť sa môže líšiť a môžu spôsobiť alergické reakcie u niektorých ľudí.

Aby ste sa chránili pred hmyzom, môžete tiež použiť iné preventívne opatrenia, ako sú sieťky proti hmyzu, oblečenie s dlhým rukávom a nohavicami a uzavretie otvorov v dome alebo vonku. Tiež je dôležité zbaviť sa vodných plôch, kde sa hmyz môže množiť, a udržiavať si čistotu okolia.

Filter
Nastaviť vzostupne

13 položiek

na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam
 1. LifeSystems Expedition Sensitive repelent 100 ml
  Hodnotenie:
  0%
  Bežná cena 12,99 € Znížená cena 12,47 € 10,39 €
  Skladom 3 ks - odosielame ihneď
 2. Lifesystems Expedition repelent 50 ml
  Hodnotenie:
  0%
  Bežná cena 8,49 € Znížená cena 8,15 € 6,79 €
  Skladom viac ako 10 ks - odosielame ihneď
 3. Lifesystems Mini Bite Relief Click
  Hodnotenie:
  0%
  Bežná cena 9,90 € Znížená cena 9,50 € 7,92 €
  Skladom 7 ks - odosielame ihneď
 4. Lifesystems Expedition Ultra 100 ml
  Hodnotenie:
  0%
  Bežná cena 12,40 € Znížená cena 11,90 € 9,92 €
 5. Lifesystems Expedition Ultra 50ml
  Hodnotenie:
  0%
  Bežná cena 10,40 € Znížená cena 9,98 € 8,32 €
Filter
Nastaviť vzostupne

13 položiek

na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam