940nm

940nm je dĺžka vlnenia v infračervenom spektre. Táto vlnová dĺžka sa často používa v rôznych technologických aplikáciách, ako napríklad v infračervených senzoroch, kamerách a laseroch, u nás sa s týmto označením stretnete pri produktoch fotopasce a prísvity na nočné videnie

940nm vlnová dĺžka sa nachádza v oblasti medzi viditeľným svetlom a mikrovlnami. Je to často používaná vlnová dĺžka v infračervených senzoroch, ktoré sa používajú napríklad v bezpečnostných kamerách, automatických dverách a vstupných systémoch, aby rozpoznali pohyb ľudí a objektov.

940nm lasery sa tiež používajú v rôznych aplikáciách, ako napríklad v priemysle, v medicíne, v komunikácii a v zábavnom priemysle. Napríklad, v priemysle sa používajú na presné rezanie a leptanie materiálu, v medicíne sa používajú na chirurgické procedúry a v komunikácii sa používajú v optických sieťach.

V porovnaní s viditeľným svetlom, infračervené svetlo má väčšiu schopnosť prechádzať skrz rôzne materiály, ako napríklad dym, prach a vodu, čo robí 940nm vlnovú dĺžku vhodnou pre rôzne aplikácie, kde sa vyžaduje presnosť a spoľahlivosť v rôznych prostrediach.