Kapučíno je jedným z najobľúbenejších kávových nápojov na celom svete. Tento nápoj získal svoje meno podľa benediktínskeho mnícha s menom Marco d'Aviano, ktorý sa zúčastnil bitky pri Viedni v roku 1683. Keďže rád obliekal hábit so širokým lemovaním, jeho oblek bol podobný kapucínu, a tak sa tento nápoj stal známym ako "kapučíno".

Kapučíno sa zvyčajne pripravuje z jednej dávky espresso a rovnomerného množstva mlieka s hustou mliečnou penu na vrchu. Tento nápoj sa podáva v šálke s objemom od 150 do 180 ml. Na ozdobenie sa používa kakaový prášok alebo škoricu.

Kapučíno sa stalo populárnym kvôli svojej lahodnej chuti a kofeínovému obsahu. Je to ideálny nápoj na začiatok dňa alebo počas prestávky v práci. V súčasnosti sa kapučíno dá získať v mnohých kaviarňach a reštauráciách po celom svete.

Je dôležité si uvedomiť, že príprava kapučína vyžaduje určitú zručnosť, aby bol výsledný nápoj dokonalý. Ak si chcete vychutnať skutočne vynikajúce kapučíno, môžete sa pokúsiť naučiť sa ho pripravovať doma alebo navštíviť kaviareň s kvalitnou kávou.

V každom prípade si vychutnajte tento lahodný nápoj a užite si jeho vynikajúcu chuť a arómu.