Deramax-Aves - Ultrazvukový plašič (odpudzovač) vtákov

Deramax-Aves - Ultrazvukový plašič (odpudzovač) vtákov

Deramax-Bird - Ultrazvukový plašič (odpudzovač) vtákov

Deramax-Bird - Ultrazvukový plašič (odpudzovač) vtákov

Deramax-Aves - Ultrazvukový plašič (odpudzovač) vtákov

Záruka: 2 roky
Hodnotenie:
0%
Vypredané Nastavte si strážneho psa a upozorníme vás keď bude produkt opäť dostupný.
Katalógové číslo
0260
39,70 € 33,08 €
Tel. objednávky: +421 911 734 775
Po - Pia: 8:30 - 17:00
Bezplatné  vrátenie / výmena tovaru až do 30 dní
Poštovné už od 2,99€

Verzia produktu: 04/2022 (v predaji od 15.5.2022).
 
Prístroj Deramax-Aves je určený na využitie ako plašič (odpudzovač) vtákov. Generuje špecifické subultrazvukové signály, ktoré sú pre vtáky veľmi nepríjemné, takže po krátkom čase chránený priestor opúšťajú a hľadajú si nové útočisko mimo priestoru chráneného plašičom. V našich podmienkach je prístroj využiteľný predovšetkým ako plašič holubov, škorcov, vrabcov, kosov, havranov, vrán, datlov, strakapudov apod. Prevádzka prístroja je úplne ekologická, bez využitia chemických prostriedkov.

Vlastnosti plašiča Deramax-Aves 

Pulzná prevádzka batériového plašiča: Jednou zo zásadných výhod batériového plašiča Deramax-Aves je optimalizovaná pulzná prevádzka, ktorá umožňuje vygenerovať ultrazvukové signály s veľmi vysokou hladinou akustického tlaku, pri minimálnej spotrebe energie. Optimalizovaná pulzná prevádzka plašiča a tým aj pulzný odber energie z batérie znamená niekoľkonásobne vyššiu efektivitu využitia kapacity batérie oproti bežným typom batériových plašičov. A to znamená niekoľkonásobné predĺženie doby výdrže batérie.
  
Rezonančné zosilnenie ultrazvukového signálu:

Plašič Deramax-Aves využíva rezonančné zosilnenie signálu, ktoré je dôležité pre dosiahnutie najvyššieho možného výkonu, pri čo najnižšej spotrebe energie. Kalibráciu kmitočtov, ktoré generujú elektronické obvody plašiča s rezonančnými kmitočtami použitých piezomeničov (ultrazvukových "žiaričov") vykonávame v rámci každej výrobnej série.

Napájanie plašiča Deramax-Aves:

Deramax-Aves je plašič s batériovým napájaním pomocou bežnej 9 V batérie. 9 V lítiová batéria udrží prístroj v chode 12 mesiacov. 9 V alkalická batéria udrží plašič v chode 6 mesiacov.
  
Cieľová skupina škodcov:holuby, škorce, vrabce, kosi, havrany, vrany, datli, strakapudi atď.
  
Odolnosť plašiča:
Vnútorné aj vonkajšie použitie. Plašič je odolný vode, snehu, vlhkosti, prachu, vysokej teplote i mrazu (-25 st. C až + 80 st. C).
 
Bezpečnosť plašiča Deramax-Aves:
Plašič generuje signál v subultrazvukovej oblasti (oblasť vysokofrekvenčného hluku). Z hľadiska vplyvu na človeka plašič Deramax-Aves neruší svoje okolie nepríjemným hlukom a spĺňa zákonné limity stanovené pre max. hladinu vysokofrekvenčného hluku aj ultrazvuku. Vplyv na domáce a hospodárske zvieratá: Tento plašič (odpudzovač) má v rámci svojho účinného dosahu negatívny vplyv aj na domáce mačky a psy. Nie je ale nutné riešiť nejaké zvláštne opatrenia strán domácich zvierat. Úplne postačuje, keď má domáce zviera možnosť voľne odísť z priestoru chráneného prístrojom. Plašič teda vášmu domácemu zvieraťu neublíži, len sa bude zviera tomuto priestoru vyhýbať. Vždy ale dbajte, aby domáce zviera malo možnosť odísť z chráneného priestoru, a nikdy nesmie byť tento typ plašiča použitý proti zvieraťu zatvorenému v koterci a pod.

Komfort prevádzky:

Prístroj nie je nutné nijako nastavovať, pracuje úplne automaticky. Stačí osadiť batériu a zapnúť vstavaný vypínač.
  
Umiestnenie plašiča:
Bežným riešením umiestnenia plašiča a obvykle aj najpraktickejším riešením, najmä v prípade využitia vo vnútorných priestoroch, je jeho položenie na zem do jedného z rohov chráneného priestoru s nasmerovaním prednej časti do stredu chránenej plochy. Je ale možné aj upevnenie plašiča pomocou skrutiek alebo obojstrannej samolepiacej pásky na plot, stenu, stĺpik, okno, dvere a pod., čo je najvhodnejšie pri využití vo vonkajších priestoroch. Aj v tomto prípade odporúčame smerovať prednú časť plašiča do stredu chránenej plochy. 
 
Rozsah účinnosti plašiča Deramax-Aves:
Najvyššia účinná vzdialenosť pred plašičom je do 14 metrov. Rozsah účinnej plochy v metroch štvorcových je do 120 m2. Účinný uhol záberu je 90 stupňov. Plašič teda disponuje vysokým výkonom a špeciálna konštrukcia prístroja zaisťuje dosiahnutie širokého účinného uhla záberu 90 stupňov, pričom aj na hranici deklarovaného uhla záberu (teda mimo hlavného smeru vyžarovania signálu) generuje plašič stále minimálne 83 % deklarovanej hladiny akustického tlaku. Ultrazvukový signál sa samozrejme šíri aj nad uvedený uhol záberu 90 stupňov ale účinnosť je tu už menšia a preto v rámci objektivity udávame účinný uhol záberu „iba“ 90 stupňov.
 
Počet plašičov v jednom priestore:
V jednom mieste môže byť umiestnené ľubovoľné množstvo ultrazvukových plašičov a ich signály sa nijako negatívne neovplyvňujú. Naopak, bežne sa na ochranu najmä väčších, alebo viac členitých priestorov využíva viac plašičov, pretože väčšie množstvo plašičov (odpudzovačov) inštalovaných v jednom mieste znamená výrazne vyššiu penetráciu chráneného priestoru ultrazvukovým signálom a zvyšuje sa celková účinnosť.
 
Zhrnutie základných vlastností plašiča Deramax-Aves, ktoré ho odlišujú od obdobných produktov:
Vysoký výkon • Efektívna pulzná prevádzka • Rezonančné zosilnenie signálu • Široký účinný uhol záberu vďaka špeciálnej konštrukcii • Bezpečnosť • Vysoká odolnosť poveternosti • Priebežná kontrola a kalibrácia produktov
 
Technické údaje:
Typ plašiča: Pulzný subultrazvukový plašič. Bezhlučný pre človeka.
Napájanie: 9 V batéria (6LR61). Jedná sa o 1ks bežnej 9 V batérie. Batéria nie je súčasťou dodávky.Vhodná batéria sa zobrazuje ako "Súvisiaci tovar" v dolnej časti tejto stránky alebo ju nájdete pod nasledujúcim odkazom: Batérie, zdroje, doplnky.
Výdrž batérie: 1 rok pri použití lítiovej batérie, 6 mesiacov pri použití alkalickej batérie.
Umiestnenie: Vnútorné aj vonkajšie použitie. Plašič je odolný voči vode, snehu, vlhkosti, prachu, vysokej teplote i mrazu.
Účinná vzdialenosť: do 14 metrov.
Účinná plocha: do 120 m².
Účinný uhol záberu: 90 stupňov.

Podrobnosti
ZnačkaDeramax
Záruka2 roky
EAN8592932002600
Write Your Own Review
Hodnotený produktDeramax-Aves - Ultrazvukový plašič (odpudzovač) vtákov
Vaše hodnotenie