Deramax-Klasik - Ultrazvukový plašič (odpudzovač) kún a hlodavcov

Deramax-Klasik - Ultrazvukový plašič (odpudzovač) kún a hlodavcov

Deramax-Klasik - Ultrazvukový plašič (odpudzovač) kún a hlodavcov

Záruka: 2 roky
Hodnotenie:
0%
Vypredané Nastavte si strážneho psa a upozorníme vás keď bude produkt opäť dostupný.
Katalógové číslo
0400
39,50 € 32,92 €
Tel. objednávky: +421 911 734 775
Po - Pia: 8:30 - 17:00
Bezplatné  vrátenie / výmena tovaru až do 30 dní
Poštovné už od 2,99€

Verzia produktu: 04/2022 (v predaji od 15.5.2022). Zmena oproti predchádzajúcej verzii: Rozšírenie dosahu plašiča.

Ultrazvukový plašič (odpudzovač) Deramax-Klasik je elektronické zariadenie, ktoré slúži na ochranu vnútorných alebo vonkajších priestorov pred kunami, hlodavcami a piskorom. Prístroj je úplne bezpečný pre človeka, tak aj pre bežné domáce a hospodárske zvieratá a umožňuje tak bezproblémové využitie aj v obytných priestoroch. Vysielaný ultrazvukový signál je za hranicou počuteľnosti človeka aj domácich zvierat, avšak škodcovia sú trvalo obťažovaní ultrazvukovými signálmi plašiča a v krátkom čase opúšťajú chránený priestor. Prístroj vydáva v pravidelných intervaloch tkzv. ťuknutie, ktoré súvisí s účinnosťou plašiča. Nedochádza teda k úhynu škodcov a nevzniká nutnosť odstraňovať uhynuté zvieratá. Prevádzka prístroja je úplne ekologická, bez využitia chemických prostriedkov.
 
Deramax-Klasik je plašič s batériovým napájaním. Pokiaľ je ale v mieste plánovaného využitia plašiča k dispozícii elektrický prúd, potom vždy odporúčame využiť radšej plašič Deramax-Profi, ktorý disponuje niekoľkonásobne vyšším výkonom oproti plašičom s batériovým napájaním. Ak máte teda k dispozícii zásuvku, doporučujeme proti kunám, alebo hlodavcom použiť s výhodou plašič Deramax-Profi.

Vlastnosti plašiča Deramax-Klasik

Plašič Deramax-Klasik generuje špecifické ultrazvukové signály, ktoré sú pre kuny, myši, piskora a pod. veľmi nepríjemné, takže po krátkom čase chránený priestor opúšťa. Vďaka prepracovanému zapojeniu a použitiu kvalitných súčiastok udrží jedna 9 V batérie prístroj v chode až 6 - 12 mesiacov.
 
Cieľová skupina škodcov: Kuny, hlodavce (vrátane plcha), piskory.
Typ plašiča: Ultrazvukový (úplne bezhlučný). Pulzný ultrazvukový plašič.
Účinný dosah (vo vnútri budov): Dosah až 300 m².
Účinný dosah (vonku a bez odrazových plôch): Dosah až 26 metrov v uhle 120 stupňov.
Vstavaný vypínač: Áno.
Vplyv na človeka: Žiadny.
Vplyv na domáce zvieratá: Žiadny, okrem laboratórnych myší, potkanov, škrečkov, morčiat.
 
Plašič Deramax-Klasik má batériové napájanie pomocou jedného kusu 9 V batérie.
 
Základné vlastnosti plašiča Deramax-Klasik, ktoré ho odlišujú od podobných produktov:
Vysoký výkon • Široký efektívny uhol záberu • Bezpečnosť • Odolnosť voči vode a prachu 

Oficiálne meranie

Hladina akustického tlaku plašiča Deramax-Klasik: 93 dB*.
Meranie bolo riešené v rámci skúšobne TÜV SÜD.
* Hodnota LAmax. Efektívna (TrueRMS) hodnota hladiny akustického tlaku.

Elektromagnetická kompatibilita: Všetky testy vyhovujúce.
Meranie bolo riešené v Elektrotechnickém zkušebním ústavu.  

Bezpečnosť a komfort prevádzke plašiča Deramax-Klasik

Deramax-Klasik pracuje v oblasti ultrazvuku, neruší svoje okolie nepríjemným hlukom a je úplne tichý. Tento plašič samozrejme spĺňa zákonné limity stanovené pre max. hladinu ultrazvuku, ale naše interné pravidlá idú nad rámec platných zákonov a berú do úvahy aj súčasné lekárske vedecké práce a odporúčania medzinárodnej zdravotníckej organizácie v súvislosti s využitím ultrazvukového signálu, a tak je zaistená úplná bezpečnosť užívateľov tohto plašiča. Súčasne nemá táto plašička na kuny a hlodavce žiadny negatívny vplyv na domáce alebo hospodárske zvieratá ako sú napr. pes, mačka, kone, hydina, exotické vtáctvo pod.

Rozsah účinnosti plašiča Deramax-Klasik

Rozsah účinnosti tohto plašiča kún a hlodavcov, je pri použití vo vnútorných priestoroch podľa členitosti priestorov až 150 m² (ultrazvukový signál nepreniká cez stavebné materiály). Pri použití vo vonkajších priestoroch je dosah až 11 metrov v uhle cca 140 stupňov. Ultrazvukový plašič (odpudzovač) kún a myší Deramax-Klasik je možné použiť vo vnútorných, aj vonkajších priestoroch. Plašič disponuje nielen vysokým výkonom ale špeciálna konštrukcia prístroja zaisťuje dosiahnutie veľmi širokého účinného uhla záberu 140 stupňov, pričom aj na hranici deklarovaného uhla záberu (teda mimo hlavného smeru vyžarovania signálu) generuje plašič stále minimálne 80% deklarovanej hladiny akustického tlaku.
 
V jednom mieste môže byť umiestnené ľubovoľné množstvo ultrazvukových plašičov a ich signály sa nijako negatívne neovplyvňujú. Naopak, bežne sa na ochranu najmä väčších, alebo viac členitých priestorov využíva viac plašičov, pretože väčšie množstvo plašičov (odpudzovačov) inštalovaných v jednom mieste znamená výrazne vyššiu celkovú účinnosť.

Technické údaje

Napájanie: 1ks 9 V batérie (6LR61). Batéria nie je súčasťou dodávky. Vhodné batérie se zobrazujú ako "Súvisiaci tovar" v dolnej časti tejto stránky.
Umiestnenie: Vnútorné a vonkajšie. Zariadenie je odolné voči vode a prachu, v každom prípade umiestnením napr. pod striešku apod. predĺžite jeho životnost.
Účinný dosah (vo vnútri budov): Až 300 m². Účinný dosah (vonku a bez odrazových plôch): 26 metrov. Uhol záberu 120 stupňov.
Hladina akustického tlaku: 93 dB. LAmax, efektívna hodnota (TrueRMS).
Napájacie napätie: 9 V.
Výdrž batérie: 1 rok při použití lithiovej baterie, 6 mesiacov pri použití alkalickej batérie.
Pracovná teplota: - 20°C až + 60°C. 
Rozmery: 105 mm x 60 mm x 40 mm (s montážnymi úchytmi).
Krajina pôvodu: Česká republika.

Podrobnosti
ZnačkaDeramax
Záruka2 roky
EAN8592932004000
Write Your Own Review
Hodnotený produktDeramax-Klasik - Ultrazvukový plašič (odpudzovač) kún a hlodavcov
Vaše hodnotenie