Deramax Echo Ultrazvukový plašič (odpudzovač) netopierov

Deramax-Echo - Ultrazvukový plašič (odpudzovač) netopierov

Napájací káblik pre napájanie zdrojových odpuzovačov Deramax z 12V akumulátora

Napájací káblik pre napájanie zdrojových odpuzovačov Deramax z 12V akumulátora

Deramax T03. Sieťový napájací zdroj 12V

Deramax-T03. Sieťový napájací zdroj 12V

Deramax-Echo - Ultrazvukový plašič (odpudzovač) netopierov

Záruka: 2 roky
Hodnotenie:
0%
Vypredané Nastavte si strážneho psa a upozorníme vás keď bude produkt opäť dostupný.
Katalógové číslo
0270
39,50 € 32,92 €
Tel. objednávky: +421 911 734 775
Po - Pia: 8:30 - 17:00
Bezplatné  vrátenie / výmena tovaru až do 30 dní
Poštovné už od 2,99€
Ultrazvukový plašič (odpudzovač) Deramax-Echo
 
Verzia produktu: 04/2022 (v predaji od 15.5.2022).
 
Plašič Deramax-Echo slúži na ochranu vnútorných i vonkajších priestorov pred netopiermi. Prístroj je pre človeka úplne bezpečný a bezhlučný. Škodcovia sú trvalo obťažovaní ultrazvukovými signálmi plašiča av krátkom čase chránený priestor opúšťa. Prevádzka prístroja je ekologická bez využitia chemických prostriedkov.
 
Vlastnosti plašiča Deramax-Echo
 
Pulzná prevádzka batériového plašiča:
Jednou zo zásadných výhod batériového plašiča Deramax-Echo je optimalizovaná pulzná prevádzka, ktorá umožňuje vygenerovať ultrazvukové signály s veľmi vysokou hladinou akustického tlaku pri minimálnej spotrebe energie. Optimalizovaná pulzná prevádzka plašiča, a tým aj pulzný odber energie z batérie znamená niekoľkonásobne vyššiu efektivitu využitia kapacity batérie oproti bežným typom batériových plašičov. A to znamená niekoľkonásobné predĺženie doby výdrže batérie.
 
Rezonančné zosilnenie ultrazvukového signálu:
Plašič Deramax-Echo využíva rezonančného zosilnenia signálu, ktoré je dôležité pre dosiahnutie najvyššieho možného výkonu pri čo najnižšej spotrebe energie. Kalibráciu kmitočtov, ktoré generujú elektronické obvody plašiča s rezonančnými kmitočtami použitých piezomeničov (ultrazvukových "žiaričov"), vykonávame v rámci každej výrobnej série.
Napájanie plašiča Deramax-Echo:
Deramax-Echo je plašič s batériovým napájaním pomocou bežnej 9 V batérie. 9 V lítiová batéria udrží prístroj v chode 12 mesiacov. 9 V alkalická batéria udrží plašič v chode 6 mesiacov.
 
Cieľová skupina škodcov:
Netopiere. Upozornenie: V niektorých krajinách sú určité druhy netopierov chránené, ev. sú chránené všetky druhy voľne žijúcich netopierov. Odporúčame Vám preto overiť si, aké druhy netopierov sú chránené vo Vašej krajine. Právnej ochrane často nepodliehajú len samotné zvieratá, ale aj netopierie stanovište. 

Odolnosť plašiča:
Vnútorné aj vonkajšie použitie. Plašič je odolný vode, snehu, vlhkosti, prachu, vysokej teplote i mrazu (-25 ° C až + 80 ° C).

Bezpečnosť plašiča Deramax-Echo:
Z hľadiska vplyvu na človeka plašič Deramax-Echo neruší svoje okolie nepríjemným hlukom, je úplne tichý a bezpečný. Spĺňa zákonné limity stanovené pre max. hladinu ultrazvuku. Naše interné pravidlá idú potom nad rámec platných zákonov a berú do úvahy aj súčasné lekárske vedecké práce a odporúčania WHO pre ultrazvukový signál šírený vzduchom. Súčasne nemá táto plašička na netopiere žiadny negatívny vplyv na domáce alebo hospodárske zvieratá, ako sú napr. psy, mačky, kone, hydina, exotické vtáctvo a pod.

Komfort prevádzky:
Prístroj nie je nutné nijako nastavovať, pracuje úplne automaticky. Stačí osadiť batériu a zapnúť vstavaný vypínač.

Umiestnenie plašiča:
Bežným riešením umiestnenia plašiča a obvykle aj najpraktickejším riešením, najmä v prípade využitia vo vnútorných priestoroch, je jeho položenie na zem do jedného z rohov chráneného priestoru s nasmerovaním prednej časti do stredu chránenej plochy. Je ale možné aj upevnenie plašiča pomocou skrutiek alebo obojstrannej samolepiacej pásky na plot, stenu, stĺpik, okno, dvere a pod., čo je najvhodnejšie pri využití vo vonkajších priestoroch. Aj v tomto prípade odporúčame smerovať prednú časť plašiča do stredu chránenej plochy. Bližšie informácie k vhodnému umiestneniu nájdete na stránke Všetko o plašičích škodcov.

Rozsah účinnosti plašiča Deramax-Echo:
Najvyššia účinná vzdialenosť pred plašičom je do 12 metrov. Rozsah účinnej plochy v metroch štvorcových je do 70 m². Účinný uhol záberu je 120 stupňov. Plašič teda disponuje nielen vysokým výkonom ale špeciálna konštrukcia prístroja zaisťuje dosiahnutie veľmi širokého účinného uhla záberu 120 stupňov, pričom aj na hranici deklarovaného uhla záberu (teda mimo hlavného smeru vyžarovania signálu) generuje plašič stále minimálne 85 % deklarovanej hladiny akustického tlaku. Ultrazvukový signál sa samozrejme šíri aj nad uvedený uhol záberu 120 stupňov, ale účinnosť je tu už menšia, a preto v rámci objektivity udávame účinný uhol záberu „iba“ 120 stupňov.

Počet plašičov v jednom priestore:
V jednom mieste môže byť umiestnené ľubovoľné množstvo ultrazvukových plašičov a ich signály sa nijako negatívne neovplyvňujú. Naopak, bežne sa na ochranu najmä väčších, alebo viacerých členitých priestorov využíva viac plašičov, pretože väčšie množstvo plašičov (odpudzovačov) inštalovaných v jednom mieste znamená výrazne vyššiu penetráciu chráneného priestoru ultrazvukovým signálom a zvyšuje sa celková účinnosť.

Zhrnutie základných vlastností plašiča Deramax-Echo, ktoré ho odlišujú od obdobných produktov:
Vysoký výkon • Efektívna pulzná prevádzka • Rezonančné zosilnenie signálu • Široký účinný uhol záberu vďaka špeciálnej konštrukcii • Bezpečnosť • Vysoká odolnosť poveternosti • Priebežná kontrola a kalibrácia produktov

Technické údaje:

Typ plašiča: Pulzný ultrazvukový plašič. Bezhlučný pre človeka.
Napájanie: 9 V batérie (6LR61). Jedná sa o 1ks bežnej 9 V batérie. Batéria nie je súčasťou dodávky. Vhodná batéria sa zobrazuje ako "Súvisiaci tovar" v dolnej časti tejto stránky alebo ju nájdete pod nasledujúcim odkazom: Batérie, zdroje, doplnky.
Výdrž batérie: 1 rok pri použití lítiovej batérie, 6 mesiacov pri použití alkalickej batérie.
Umiestnenie: Vnútorné aj vonkajšie použitie. Plašič je odolný voči vode, snehu, vlhkosti, prachu, vysokej teplote i mrazu.
Účinná vzdialenosť: do 12 metrov.
Účinná plocha: do 70 m².
Účinný uhol záberu: 120 stupňov.
Vstavaný vypínač: Áno.
Vplyv na človeka: Žiadny.
Vplyv na domáce zvieratá: Žiadny.
Pracovná teplota: - 25°C až + 80°C
Rozmery: 105 mm x 60 mm x 40 mm (s montážnymi úchytmi).
Hmotnosť: 0,072 kg.
Krajina pôvodu: Česká republika.

Plašič Deramax-Echo je napájaný pomocou batérií. V našej ponuke nájdete ako plašiče napájané zo sieťového zdroja, tak plašiče napájané z batérií. Batériové aj zdrojové typy plašičov Deramax pracujú ale úplne iným spôsobom a každý typ je optimalizovaný pre „svoj“ typ napájania. „Univerzálne plašiče“ s možnosťou napájania ako z batérií, tak aj z napájacieho zdroja u nás teda nenájdete. Výrobou takýchto plašičov by sme znehodnotili ich účinnosť.

UPOZORNENIE: V niektorých krajinách sú určité druhy netopierov chránené, ev. sú chránené všetky druhy voľne žijúcich netopierov. Odporúčame Vám preto overiť si či a aké druhy netopierov a ktoré lokality sú chránené vo Vašej krajine. Právnej ochrane často nepodliehajú len samotné zvieratá, ale aj netopierie stanovište ako pred ničením, tak aj vyrušovaním. 

Podrobnosti
ZnačkaDeramax
Záruka2 roky
EAN8592932002709
Write Your Own Review
Hodnotený produktDeramax-Echo - Ultrazvukový plašič (odpudzovač) netopierov
Vaše hodnotenie