Nakupovať podľa

Repelent proti kliešťom - Thermacell

Repelenty sú látky, ktoré sa môžu nanášať na pokožku, odev alebo iné povrchy a pomáhajú zabrániť kliešťom v prichytení a prisatí. Existuje niekoľko druhov repelentov, ktoré sú účinné proti kliešťom, vrátane:

  1. DEET: Je to jeden z najčastejších a účinných repelentov proti kliešťom. Je to chemická zlúčenina, ktorú sa môže nanášať na pokožku alebo odev a je dostupná v rôznych koncentráciách.

  2. Picaridin: Je to ďalší účinný repelent proti kliešťom, ktorý je podobný DEET v jeho účinnosti a aplikácii. Je dostupný vo forme spreja aj lotionu.

  3. Permethrin: Je to chemická látka, ktorú sa môže nanášať na odev, ale nie na pokožku. Je účinná pri odpudzovaní kliešťov a iného hmyzu a môže sa nanášať na odev pred nosením alebo nastriekať priamo na látku.

Je dôležité dodržiavať pokyny na štítku pri používaní akéhokoľvek repelentu a nanášať ho podľa potreby, najmä ak trávite veľa času vonku alebo v oblastiach s vysokým výskytom kliešťov. Tiež je dobrým nápadom používať repelent proti kliešťom spolu s inými opatreniami na prevenciu kliešťov, ako sú napríklad nošenie dlhých rukávov a nohavíc a vyhýbanie sa oblastiam s vysokou trávou a inou vegetáciou.

 
Filter
Nastaviť vzostupne

2 položiek

na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam
Filter
Nastaviť vzostupne

2 položiek

na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam