Späť

Ako vybrať fotopascu

Pridané: 24.3.2021 18:57:46 Počet zobrazení: 84

24 Marec 2021

Ako vyberať fotopascu?
Pred tým ako si vyberiete fotopascu si musíte odpovedať na otázku, čo bude jej prvoradá úloha. Ak potrebujete strážiť objekt, kde nepredpokladáte častý pohyb (napr. stráženie pred zlodejmi) jednoznačne odporúčame fotopascu s funkciou MMS keďže táto fotopasca vás prakticky okamžite upozorní. Ďalej sú v ponuke klasické fotopasce na SD kartu, k týmto fotopasciam musíte reálne prísť a zobrať si SD kartu, z tejto karty si následne fotky prezeráte, tieto fotopasce sú najrozšírenejšie a ich ceny sú rozdielne hlavne podľa značky a kvality fotiek, aké sú schopné vyhotoviť, posledná skupina fotopascí sú fotopasce najdrahšie, sú to takzvané LIVE fotopasce, pomocou nich môžete sledovať naživo čo sa deje v jej okolí cez internet.

Ako je to s fotopascami s funkciou MMS? (fotky na e-mail/mobil)
Pri fotopasciach s MMS je potrebné počítať s dodatočnými nákladmi na prevádzku fotopasce keďže MMS správy sú spoplatnené, podľa našich posledných informácií je možné si u operátorov zakúpiť výhodný balík služieb za cca 35€ v ktorom je neobmedzené množstvo MMS na mesiac.

Čo sú fotopasce a ako fungujú?
Fotopasce obsahujú digitálny fotoaparát, ktorého spúšť sa aktivuje keď sa v jeho okolí niečo alebo niekto pohybuje. Vďaka čomu môžete sledovať pohyb lesnej zveri či chrániť svoj majetok. Fotopasce majú široké využitie môžu strážiť v podstate čokoľvek, nad čím potrebujete mať neustáli dohľad.Všetky fotopasce navyše dokážu natáčať krátke videosekvencie, niektoré aj v HD kvalite.

Niektoré fotopasce dokážu posielať práve nasnímané zábery na mobil prípadne e-mail. Ďalej sú niektoré fotopasce vybavené neviditeľným bleskom, čo odporúčame najmä ak je šanca, že by Vám bola fotopasca odcudzená.

Fotky a videá, ktoré fotopasce nasnímajú, sa ukladajú na klasické pamäťové SD karty a k napájaniu fotopasce sa používajú alkalické alebo ideálne lítiové batérie. Prípadne je možné fotopascu doplniť externým napájaním. Použitie akumulátorov však môže byť najmä v zime problematické.

 

roy.sk

Prihlásenie