Fotopasce na SIM kartu, inak nazývané aj MMS fotopasce alebo fotopasce s odosielaním, sú fotopasce, ktoré sú ideálne na stráženie majetku, spoznáte ich tak, že každá fotopasca na SIM kartu musí mať anténu, ak fotopasca nemá anténu nejedná sa o MMS fotopascu s odosielaním.

Fotopasce na SIM kartu sa cenovo pohybujú zvyčajne medzi 180 - 300€, kvôli svojej schopnosti okamžite vám poslať záber z miesta sa osvedčili na ochranu majetku, ale sú používané aj na sledovanie zveri a podobne.

Fotopasca na SIM kartu potrebuje k svojmu fungovaniu okrem bateriek a SD karty aj SIM kartu, ktorú získate u svojho operátora.

Fotopasce na SIM kartu vám vedia odosielať zábery buď na telefón alebo na email, ak vám stačia zábery na email v takom prípade vám bude stačiť dátová karta, ak chcete zábery do telefónu ako MMS tak potrebujete klasickú SIM kartu na telefonovanie.

Odosielacie fotopasce na SIM kartu majú kvôli odosielaniu záberov väčší odber energie ako bežné fotopasce, preto je vhodná alternatíva solárna MMS fotopasca, napríklad Wachman Rio Solar

2G a 3G fotopasce odosielajú len fotky, 4G fotopasce vám pošlú aj krátke video.

Ďalšia varianta fotopascí na SIM kartu sú takzvané cloud fotopasce, ktoré ukladajú zábery na cloudové úložisko.