Aktualizované: 31.3.2025
Jedna z najčastejších otázok našich zákazníkov je výdrž bateriek vo fotopasci, odpoveď na túto otázku však prakticky neexistuje, respektíve sú to len veľmi hrubé odhady, nakoľko na výdrž batérií vo fotopasciach majú vplyv mnohé faktory, ktoré my vopred nepoznáme
Výdrž batérií vo fotopascách
Bežne vydržia baterky vo fotopasci niekoľko tisíc snímok pri fotopasci bez odosielania MMS. To, za aké časové obdobie toľko snímok spraví, je individuálne podľa toho, koľko pohybu pred fotopascou bude, respektíve podľa nastavenia fotopasce. Je totiž možné rôzne obmedzovať činnosť fotopasce, keď nechcete, aby fotila non-stop každý pohyb a podobne.
V extrémnom prípade, pokiaľ by ste mali pred fotopascou neustály pohyb a nemali by ste nastavené žiadne obmedzenie jej činnosti a fotopasca by robila počas dňa aj noci dlhé videá (v noci s prísvitom), sa vám baterky môžu vybiť v priebehu pár dní.
V bežných situáciách sa ale zväčša výdrž bateriek pohybuje minimálne v týždňoch až v mesiacoch.
Okrem toho výdrž bateriek záleží od toho, či fotí viac nočné alebo denné snímky. Pri nočných snímkoch je násobne väčší odber energie kvôli tomu, že zapína prísvit. Ďalej, pri videách je tiež väčší odber ako pri foto. Samozrejme, vplyv na výdrž bateriek má aj ich kvalita. Pokiaľ do nej dáte kvalitné baterky určené do foto prístrojov, tak vydržia viac ako bežné AA baterky.
Nezabudnite, že baterky sa vybíjajú aj pri jej nastavovaní. Často sa nám stáva, že zákazníci sa s fotopascou hrajú / nastavujú ju aj niekoľko hodín než ju dajú do terénu a potom fotopascu reklamujú pre veľký odber energie. Pri MMS fotopasciach zvyšuje odber energie odosielanie MMS, preto pokiaľ to situácia dovoľuje, je vhodné si nastaviť určité obmedzenia odosielania MMS správ podľa vášho uváženia. Zvýšený odber energie je často spôsobený aj slabým signálom (pri MMS fotopasciach), kedy fotopasca neustále stráca a znovu načítava signál. Nakoniec, odber zvyšuje aj zima.
Pre zvýšenú výdrž energie vo vašej fotopasci odporúčame externý zdroj na fotopascu alebo solárne napájania na fotopascu.