Ako vybrať

 1. Ako vybrať ďalekohľad | čo radia profesionáli?

  Ďalekohľad si vyberáme najmä podľa účelu, na ktorý ho chceme využívať. Na turistiku sú najvhodnejšie ďalekohľady menších rozmerov ako napr. 10x25, 10x32. Na poľovné účely si vyberáme ďalekohľad väčších rozmerov, vodeodolné a odolné voči zahmlievaniu (plnené dusíkom) a vhodné je ak sú aj pogumované kvôli väčšej odolnosti, najobľúbenejšie poľovnícke ďalekohľady u nás majú rozmery 7x50, 10x50, 10x56 a najmä ďalekohľady 8x56

  Ako vybrať ďalekohľad na turistiku

  Na turistiku je vhodný malý ďalekohľad, odporúčame rozmery napríklad 10x25, 10x32, 8x40, vyvarujte sa príliš veľkému priblíženiu, 10x až 12x by malo byť pre vás maximum, väčšie priblíženie je na škodu veci pretože pri veľkom priblížení sa vám do obrazu prenáša príliš veľké chvenie z rúk a obraz budete mať roztrasený a bez statívu nič neuvidíte, a na turistiku si statív berie málokto.

   
  Čítaj viac »
 2. Ako vybrať taktický batoh

  Ak hľadáte taktický batoh, mali by ste zvážiť niekoľko faktorov, ktoré pomôžu určiť, ktorý batoh bude pre vás najvhodnejší. Tu je niekoľko vecí, na ktoré by ste sa mali pozrieť:

  1. Veľkosť: Zvoľte batoh, ktorý je dostatočne veľký na to, aby pojal všetko, čo potrebujete, ale zároveň nie je príliš veľký, aby sa vám ťažko niesol.

  2. Nosnosť: Vyberte si batoh s dostatočne pevným dnom a ramennými popruhmi, aby dokázal zniesť váhu, ktorú budete nosiť.

  3. Praktickosť: Zvážte, aké funkcie sú pre vás dôležité, ako napríklad vnútorné a vonkajšie vrecká, dve ramenné popruhy alebo jednu ramennú popruh pre nosenie ako tašku.

  4. Vodeodolnosť: Ak budete nosiť batoh v daždi alebo na mokrom mieste, zvážte batoh s dobrou vodeodolnosťou.

  5. Materiál: Vyberte si batoh z kvalitného materiálu, ktorý je odolný proti opotrebovaniu a poškodeniu.

  6. Cenový rozsah: Určite si

  Čítaj viac »