Kaštieľ Mošovce je historické sídlo nachádzajúce sa v obci Mošovce v Žilinskom kraji na Slovensku. Je to jeden z významných kultúrnych pamiatok na území Slovenska.

Kaštieľ Mošovce pochádza z 17. storočia a slúžil ako sídlo šľachtickej rodiny Balassovcov. Bol postavený v barokovom štýle, no neskôr prešiel viacerými prestavbami. Jeho architektúra kombinuje rôzne štýlové prvky, vrátane baroka, rokoka a klasicizmu.

Exteriér kaštieľa je impozantný so svojou vežou a bohatou výzdobou. Interiér je bohatý na umenie a zdobené stropy, fresky a nádherné nábytky. Kaštieľ Mošovce je známy aj svojou rozsiahlymi záhradami, kde sa nachádza aj kaštieľny park.

Dnes je kaštieľ Mošovce zrekonštruovaný a slúži ako múzeum. V rámci múzea môžu návštevníci preskúmať rôzne expozície, ktoré prezentujú históriu kaštieľa, šľachtický život a umenie. Okrem toho sa tu konajú aj rôzne kultúrne podujatia, výstavy a koncerty.

Kaštieľ Mošovce je nielen turisticky atraktívne miesto, ale aj dôležitá súčasť slovenského kultúrneho dedičstva. Jeho architektonická krása a historický význam pritahujú návštevníkov z celého sveta.