Paracord

Paracord je skratka pre "parachute cord", čo znamená padáková šnúra. Je to veľmi odolný a znesúci vysoké zaťaženie lano, ktoré sa pôvodne používalo na spojenie padáka so sedačkou pre padákové sily armády. Paracord sa v súčasnosti používa ako univerzálny záchranný lano pre rôzne outdoorové aktivity, ako je horolezectvo, turistika, použitie v armáde, ale aj pre domáce použitie ako súčasť športového vybavenia, ako je napríklad vytvorenie popruhov pre batohy alebo opaskov.

Paracord je vyrobený z nylonových vlákien, ktoré sú zviazané spolu. Tento dizajn poskytuje vysokú pevnosť a odolnosť voči roztrhnutiu a zaťaženiu. Paracord sa tiež ľahko skladuje a môže sa rozprestierať na dlhé vzdialenosti, čo ho robí veľmi vhodným pre použitie v núdzových situáciách.

Existuje mnoho rôznych druhov paracordu, ktoré sa líšia farbou, šírkou a výkonnosťou. Môžu sa používať samostatne alebo v kombinácii s inými lany alebo šnúrami pre vyššie zaťaženie alebo iné účely. Paracord sa tiež často používa na výrobu rôznych predmetov, ako sú náramky, opasky, popruhy a iné výrobky, ktoré vyžadujú pevnosť a odolnosť.